وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه استقلال کشور در دنیا بی‌نظیر است، گفت: راهیان پیشرفت در راستای جهادتبیین انجام می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، محمدرضا زلفی‌ گل ظهر امروز در مراسم یادواره ۱۱۵ شهید دانشجوی استان لرستان اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران اخیرا دیداری با دانشجویان داشتند که در این دیدار نکات مهمی را ذکر نمودند که نشان می‌دهد همه ما مدیون جانفشانی شهدایی هستیم که برای دفاع از وطن، انقلاب، ارزش‌ها و آرمان‌ها جان خود را تقدیم کردند.

وی با اشاره به استقلال بی‌نظیر ایران اسلامی، افزود: امروز استقلال کشور در دنیا بی‌نظیر است و باید قدر این استقلال را بدانیم، امروز فرهنگ ایثار و شهادت جهانی شده به طوریکه رئیس جمهور در سازمان ملل عکس شهید سردار قاسم سلیمانی را بالا برد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: شهدا نخبه‌هایی بودند که در دانشگاه جبهه‌ها برای دفاع از ارزش‌ها جان خود را تقدیم کردند و امروز همه ما موظف هستیم راه شهدا را ادامه دهیم و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بکوشیم.

زلفی‌گل بیان کرد: طی این سال‌ها در بسیاری از دانشگاه‌ها مقبره‌های شهدا ایجاد شد و تعدادی شهید گمنام در دانشگاه‌ها به خاک سپرده شد که همه این‌ها نشان می‌دهد تا به نسل جوان دانشجو گفته شود امنیت امروز مرهون خون شهداست که باید قدر آن را بدانیم.

وی با تاکید بر مسائل فرهنگی و اهمیت این مهم در ابعاد مختلف، خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت فرهنگ در این حوزه‌ها، سه درصد از اعتبارت دانشگاه‌ها باید به امور فرهنگی اختصاص داده شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها در تحول نقش بسیار مهمی دارند از همین رو هر یک از اساتید دانشگاه معلمی است که در نقش تربیتی دانشجویان بسیار اثرگذار بوده و تلاش برای کسب علم و دانش یکی از مهمترین مولفه‌های موفقیت هر کشور محسوب می‌شود.

زلفی‌گل افزود: دشمن به دنبال برجسته کردن نقاط ضعف در دانشگاه‌ها است که لازم است جهت‌دهی در حوزه آموزش به سمت و سوی اهداف کشور سوق داده شود تا دشمنان از رسیدن به اهداف خود ناکام شوند.

وی با تاکید بر جهادتبیین گفت: وزارت علوم طی چند وقت اخیر برنامه راهیان پیشرفت را در دستور کار قرار داده که جامعه دانشگاهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران بازدید نمایند که این اقدام در راستای جهاد تبیین است که رهبری اعلام فرمودند.

انتهای‌پیام/