استاندار لرستان گفت: موضوع شهادت را در این نهاد آموزشی باید در عرصه علم، عمیق‌تر نگاه کرد و در دانشگاه به شهادت متفاوت نگاه شود چرا که جهاد و تحول‌آفرینی در این بخش متفاوت است.

به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار ظهر امروز در یادواره ۱۱۵ شهید دانشجوی لرستان اظهارداشت: کار دانشگاه، انسان‌سازی است و تحول ایجاد می‌کند، تلاش می‌شود تا انسان را به عالی‌ترین درجات برساند و نقش تحولی در آموزش و تربیت دارد.

وی افزود: دانشگاه در زمینه آموزش، تعلیم و تربیت، تحول‌آفرینی می‌کند و در توجه به سرمایه‌های انسانی نقش حائز اهمیتی دارد به طوریکه نقشی فراتر از همه بخش‌ها داشته و در جامعه اسلامی مسئولیت متفاوتی دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: دانشگاه، تعلیم و تربیت را با اهداف پیش می‌برد و موضوع شهادت را در این نهاد آموزشی باید در عرصه علم، عمیق‌تر نگاه کرد و در دانشگاه به شهادت متفاوت نگاه شود چرا که جهاد و تحول آفرینی در این بخش متفاوت است و دانشگاه جهت جامعه را مشخص می‌کند.

زیویار بیان کرد: در دانشگاه مشخص می‌شود فلسفه شهادت چیست و نگاه ما در جنگ با خیلی از نگاه‌های دیگر در دنیا متفاوت است که باید دانشگاه‌ها در این راستا به تبیین بپردازند.

وی گفت: دانشگاه‌هایی که با نام شهدا نامگذاری شدند باید به نقش آن‌ها توجه شود، نقش شهدای عرصه علم مانند شهید مطهری‌ها، چمران‌ها، مفتح‌ها و شهریاری‌ها و همه شهدای علمی که جان خود را تقدیم کردند.

استاندار لرستان با بیان اینکه  شهدای دانشجو خودشان عالی بودند و کار تحول گرایانه‌ای را انجام دادند، گفت: اگر جانفشانی شهدا نبود ما نمی‌توانستیم امروز در امنیت زندگی کنیم.

زیویار خاطرنشان کرد: شهادت یک آغاز بی‌پایان است و شهید همیشه زنده است و باید در همه مسیرهای زندگی از شهدا الگو بگیریم.

انتهای‌پیام/