معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد،‌ در جنگ شناختی دشمن علیه ملت ایران در سال‌های اخیر،‌ دشمنان بر سه نقطه کانونی «بدبین‌سازی»، «بی‌اعتمادسازی» و «ناامیدسازی» تمرکز کرده‌اند.

به گزارش سفیرافلاک، به استناد تاریخ و تجربه بشر، ملت‌های مستقل،‌ آزادی‌خواه، ‌عدالت‌خواه، ‌عزت‌طلب و خواهان پیشرفت، دشمنان سرسخت و کینه‌توزی از مجموعه طاغوت‌های زمان، ستمگران، ظالمان و زیاده‌خواهان دارند.

امروز ملت ایران، ‌سرآمد ملت‌های برخوردار از فضیلت‌های پیش گفته است و به همین دلیل جبهه استکبار با محوریت آمریکا، ‌با او دشمنی می‌کند؛ در دشمنی جبهه استکبار و نظام سلطه با ملت ایران،‌ تردیدی وجود ندارد و اثبات آن هم به دلیل نیاز ندارد و اگر هر جریان سیاسی یا فردی، وجود دشمن و دشمنی‌های او با جمهوری اسلامی و ایرانیان را انکار کند، خودفریبی کرده و واقعیتی، چون آفتاب در روز روشن را انکار کرده است. 

با توجه به این مقدمه کوتاه، از دیگر فضیلت‌های ‌ملت ایران در زمان حاضر، شناخت دشمن و دشمنی‌های دشمن در ۴۴ سال گذشته و دست زدن به مقاومتی بی‌نظیر در طول تاریخ، آن هم مقاومت موفق همراه با پیشرفت و حرکت رو به جلو در تمامی زمینه‌ها در برابر جبهه دشمن است.

نظر به اینکه جبهه استکبار و آمریکای جهانخوار و مدعی رهبری جهان، از ملت ایران به دلیل شکست‌هایش،‌ کینه‌ای عجیب به دل دارد،‌ طبیعی خواهد بود که برای ضربه زدن به ایرانیان و آسیب رساندن به جمهوری اسلامی و مانع‌گذاری در مسیر حرکت تمدنی ایرانیان برای ساخت تمدن نوین اسلامی، ‌روزافزون بر دشمنی‌هایش بیفزاید.

در چنین فضا و شرایطی برای ملت و کشور عزیزمان،‌ تهدیدهای نو به نو پدید می‌آید و هر از چندی، نقشه‌ای از نقشه‌های دشمن شکل گرفته و در میدان عمل به اجرا در می‌آید. ترور و بمب‌گذاری،‌ بی‌ثبات‌سازی و امنیت‌سوزی،‌ غائله‌های تجزیه‌طلبی، ‌کودتای پی‌در‌پی، تحمیل جنگ جهانی هشت ساله، ‌فتنه‌انگیزی‌های رنگارنگ،‌ جنگ‌های نیابتی در منطقه، فشارهای اقتصادی و مالی،‌ جنگ نرم و عملیات روانی،‌ اقدامات خرابکارانه در صنایع راهبردی و ترور دانشمندان هسته‌ای و در نهایت جنگ ترکیبی با تمرکز بر جنگ شناختی، عناوین کلی نقشه‌ها و توطئه‌های جبهه استکبار علیه ملت ایران در طول ۴۴ سال گذشته است.

اکنون آنچه برای ملت ایران، اهمیت راهبردی داشته و باید این ملت بزرگ و به ویژه جوانان این سرزمین در گام دوم انقلاب اسلامی، به آن توجه ویژه داشته باشند، شناخت نقاط هدف در نقشه دشمن است. وقتی در استمرار دشمنی دشمن شکست خورده تردید نداریم، مهم آن است که بدانیم امروز دشمن در نقشه‌هایش بر ر‌وی کدامین نقاط هدف تمرکز راهبردی دارد.

تمامی شواهد و قراین نشان می‌دهد،‌ دشمنان دیگر قادر نیستند به راحتی از ابزار سخت و قدرت نظامی خود علیه ملت ایران استفاده کنند و ظرفیت‌های آنان در رسیدن به نتیجه از طریق تشدید فشارهای اقتصادی و مالی با هدف به تسلیم واداشتن جمهوری اسلامی هم رو به پایان است؛ به همین دلیل جبهه استکبار به جنگ ترکیبی همه‌جانبه رو آورده که حوادث پاییز سال ۱۴۰۱، نمایش میدانی و عملیاتی این جنگ ترکیبی با یک آرایش جهانی علیه جمهوری اسلامی و مردم مؤمن و انقلابی ایران بود.

نقشه‌ای در سال ۱۴۰۱ علیه ایران اجرایی شد که در مهندسی آن دشمنان همه چیز را به گونه‌ای دیده بودند که رهبر حکیم انقلاب اسلامی در توصیف این مهندسی اظهار داشتند: «من در دل خود به این مهندسی دشمن آفرین گفتم!»
هر چند در سال ۱۴۰۱، جبهه استکبار با وجود پیاده‌سازی و عملیاتی کردن پیچیده‌ترین جنگ ترکیبی همه‌جانبه با یک آرایش جهانی و فعال‌سازی همه ظرفیت‌های ممکن در تمامی سطوح و عرصه‌ها،‌ باز هم شکست سنگینی از ملت ایران خورد و حماسه شنبه تاریخی ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ و حماسه حضور روز قدس ۱۴۰۲ ‌نشان داد، آرمان‌های‌ انقلابی در ایران همچنان زنده و پویا بوده و ایرانیان به این آرمان‌ها وفادار هستند و برای تحقق آنها مستحکم و مقاوم در میدان حضور دارند؛
اما این یک واقعیت است که دشمن هم، ‌همچنان در ذهن خود و در اتاق‌های فکر خود،‌ به دنبال طراحی‌های دیگر و نقشه‌کشی‌های جدید است.

در چنین وضعیتی، شناخت نقشه روز دشمن و نقاط هدف در این نقشه، ‌به تعبیری از نان شب هم واجب‌تر است؛ چرا که حفظ جمهوری اسلامی از اوجب واجبات است. از امتیازات ملت ایران، برخورداری از رهبری حکیم و دشمن‌شناس است.

حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در دیدار ماه رمضان خود با دانشجویان، ‌نقاط هدف را در نقشه دشمن به خوبی ترسیم کرده و فرمودند: «همه باید در شناخت نقشه و راهبرد دشمن به روز باشیم.» معظم‌له راهبرد به روز دشمن در قبال ملت ایران را «بدبین کردن به خود» معرفی کردند. بررسی‌های دقیق نشان می‌دهد،‌ در جنگ شناختی دشمن علیه ملت ایران در سال‌های اخیر،‌ دشمنان بر سه نقطه کانونی «بدبین‌سازی»، «بی‌اعتمادسازی» و «ناامیدسازی» تمرکز کرده‌اند. ‌به همین دلیل، رهبر حکیم انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم،‌ بر راهبرد «جهاد امیدآفرینی» تأکید کرده و در ادامه، «جهاد تبیین»‌ را به منزله راهبرد اصلی مقابله با جنگ‌ شناختی دشمنان به صورت مستمر مطرح کردند.

معظم‌له در دیدار یاد شده، ‌با تأکید مجدد بر نقشه روز دشمن در جنگ شناختی با تمرکز بر نقطه هدف اصلی «بدبین کردن به خود»، دلایل این نوع دشمنی را تشریح کرده و با تصریح بر هدف ناامید کردن جامعه و جوانان، ‌راهبرد اصلی مقابله را، ناامید کردن دشمن با حرکت مبنایی تحول برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی معرفی کردند. 

انتهای‌پیام/

  • نویسنده : یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی