فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان گفت: حفظ امنیت غذایی با حفاظت از منابع آب و خاک محقق می‌شود که در این رابطه با رصد اراضی زراعی و باغ‌ها چتر نظارتی و پایش حفاظت از اراضی کشاورزی را در سطح استان تقویت می‌کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ مسلم مویدی امروز در حاشیه تخریب یک مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان سلسله اظهارداشت: این ساخت و ساز غیرمجاز که در مساحت ۳۲۰ متر مربع از اراضی کشاورزی و حریم رودخانه به صورت اتاقک، سوله، دیوارکشی تغییر کاربری شده بود، تخریب شد.

وی با تاکید بر اینکه پایه امنیت غذایی کشور با حفاظت از اراضی کشاورزی میسر می‌شود افزود: این مورد ساخت و ساز غیرمجاز که در منطقه زیرگر شهرستان سلسله احداث شده بود در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی و با دستور دادستان و حضور سایر عوامل مرتبط قلع و قمع شد.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان بر اساس قانون عنوان کرد: حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی تغییر کاربری، احداث بنا، تفکیک، افراز و خرد کردن اراضی کشاورزی دارای ضوابط خاصی است بنابراین ضرورت دارد مسئولان امر و مردم از این قوانین آگاه باشند.

وی بیان کرد: درصورتی که کشاورزی بخواهد در اراضی خود اقداماتی از جمله ساخت و ساز، تغییر کاربری و احداث بنا انجام دهند حتما باید به اولین مرکز جهاد کشاورزی مراجعه و بر اساس قوانین و مقررات مجوز لازم را برای فعالیت‌های مرتبط با بخش کشاورزی اخذ کند تا مجوز لازم به سهولت و طی یک فرایند خیلی سریع صادر شود.

مویدی با اشاره به اینکه از آنجا که خاک یک عنصر ارزشمند، محدود و نایاب محسوب می‌شود، تصریح کرد: حفظ امنیت غذایی با حفاظت از منابع آب و خاک محقق می‌شود که در این رابطه با رصد اراضی زراعی و باغ‌ها چتر نظارتی و پایش حفاظت از اراضی کشاورزی را در سطح استان تقویت می‌کنیم و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها نیز باید به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی تاکید کرد: متولیان مبارزه با ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی به وظایف قانونی خود عمل کنند، کارشناسان سامانه ۱۳۱ نیز آماده دریافت انتقادات، پیشنهادات، شکایات، ارائه مشاوره‌های لازم و پاسخگویی به آحاد جامعه هستند.

انتهای پیام/