رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به کمبود پزشک، گفت: علت کمبود پزشک، حقوق و مزایای کم در بخش دولتی است.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی، بهرام دلفان با اشاره به کمبود پزشک عمومی و متخصص در سطح کشور و استان اظهارداشت: به علت دریافت حقوق و مزایای کم پزشکان در بخش دولتی نسبت به بخش خصوصی و پایین بودن تعرفه‌های مراکز دولتی نسبت به مراکز خصوصی، علت کمبود پزشک در بخش و مراکز دولتی است.

وی افزود: ضروری است در مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش حقوق و مزایای پزشکان و کاهش مالیات آنان تصمیمی اتخاد گردد لذا با این دستمزدها، مشکل کمبود پزشک در سطح کشور حل نخواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: درآمدهای بیمارستان‌ها به دلیل نرخ پایین تعرفه‌ها کمتر شده است و توان پرداخت هزینه‌های خود را ندارند، همچنین ناوگان آمبولانس در مرکز فوریت‌های کشور فرسوده است و ما هم در استان و شهرستان‌ها به‌ویژه در پلدختر با این مشکل مواجه هستیم.

دلفان بیان کرد: علیرغم این کاستی‌ها، دولت و به تبع آن، دانشگاه علوم پزشکی استان سعی نموده با مدیریت و نظارت بیشتر در رفع کمبودها و خدمت به مردم در ارتقاء خدمات مطلوب‌تر از جمله تهیه تجهیزات پزشکی و تشخیصی، آزمایشگاهی و رفع کمبودها و با مهیا نمودن انگیزه مالی برای پزشکان گام‌های مهمی بردارد.

انتهای‌پیام/