فرمانده انتظامی لرستان گفت: از شناسایی مزرعه بیت‌کوئین و کشف 24 دستگاه ماینر قاچاق به ارزش 5 ميليارد ريال در شهرستان  بروجرد خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان، سردار یحیی الهی اظهار داشت: در راستای  طرح مبارزه با قاچاق کالا و جمع‌آوری دستگاه‌های غیرمجاز استخراج ارز دیجیتال، ماموران آگاهی بروجرد با انجام اقدامات پلیسی از فعالیت مجرمانه فردی در این رابطه مطلع و موضوع را در دستورکار قرار دادند.

وی افزود: ماموران ضمن هماهنگی قضایی به محل نگهداری دستگاه‌های ماینر قاچاق در یکی از کارگاه‌های‌های اطراف شهر بروجرد اعزام و در بازرسی از محل مربوطه ۲۴ دستگاه استخراج ارز دیجیتال که به صورت قاچاق و غیرقانونی راه‌اندازی شده بود را کشف کردند.

فرمانده انتظامی استان لرستان با بیان اینکه ارزش دستگاه‌های ماینر مکشوفه برابر اعلام نظر کارشناسان ۵ میلیارد ریال برآورد شده است تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و همراه پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

وی گفت: برخورد با قاچاق کالا و مخلان نظام اقتصادی از اولویت کاری پلیس است و شهروندان در صورت اطلاع از هر گونه فعالیت غیرمجاز در زمینه قاچاق کالا و استخراج غیرقانونی ارز دیجیتال بلافاصله مراتب را از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/