مدیرکل امور اقتصادی و دارایی لرستان از شناسایی ۹۰ ملک دولتی در استان برای اجرای مولدسازی خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصاد و دارایی لرستان الهام شاداب‌فر اظهارداشت: در راستای مولدسازی دارایی‌های دولت، از زمان ابلاغ آیین‌نامه مولدسازی در د‌ی‌ماه ۱۴۰۱، بالغ بر ۹۰ ملک در سطح استان مربوط به دستگاه‌های اجرایی، شناسایی شد.

وی افزود: مولدسازی این املاک برای تکمیل تعدادی از پروژه‌های عمرانی نیمه تمام استان ازجمله پروژه‌های بیمارستانی، ورزشی و… انجام می‌گیرد.

مدیرکل اقتصاد و دارایی لرستان عنوان کرد: در راستای مولدسازی دارایی‌های دولت، شورای عالی هماهنگی اقتصادی اقدام به تهیه مصوبه مولدسازی دارایی‌های دولت در راستای کمک به رشد اقتصادی و بهره‌برداری از اموال مازاد دولت کرده است.

وی تصریح کرد: این وظیفه به صورت ملی برعهده هیات عالی مولدسازی با عضویت معاون اول رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، نماینده رئیس مجلس شورای اسلامی و یک نفر نماینده رئیس قوه قضائیه محول شده است.

شاداب‌فر گفت: با اجرای طرح مولدسازی در استان، دارایی‌های مازاد دولت از طرق مختلف اعم از فروش، اجاره، معاوضه، تهاتر، مشارکت، بهره‌برداری اوراق بهادار سازی و اقدامات مشابه با مشارکت ظرفیت بخش غیر دولتی منجر به ایجاد ارزش افزوده اقتصادی و تکمیل طرح‌های عمرانی نیمه تمام دستگاه‌های اجرایی می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح، شاهد تکمیل تعدادی از طرح‌های عمرانی نیمه تمام و راه انداختن چرخ پروژه‌های نیمه تمام، استفاده بهینه از فضاهای اداری، بهینه‌سازی اماکن ورزشی، رفاهی، گردشگری و اقامتی وزارتخانه‌ها در استان خواهیم بود.

انتهای پیام/