در وصیتنامه شهید «صیدعلی پروانه» آمده است: خواهران و برادران عزیز! شما ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید. به این بهانه ننشینید که این دنیا کافی است و آخرتی بی‌‎پایان دارد. پیام من به دوستانم این است که به جهاد فی ‎سیبل‌الله برخیزند، تا ظلم ریشه‌کن شود.

به گزارش سفیرافلاک، شهید صیدعلی پروانه دهم اسفند ۱۳۴۲، در روستای هرو از توابع شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. پدرش صیدحسن و مادرش گوهرتاج نام داشت. تا چهارم متوسطه درس خواند. به عنوان گروهبان دوم ارتش در جبهه حضور یافت. بیست‌وششم فروردین ۱۳۶۲، در فکه به شهادت رسید.

مزار وی در شهرستان زادگاهش واقع است.این شهید والامقام در وصیتنامه خود اینگونه نوشته است: ای خدای مهربان تو خود می‎دانی که برای چه این راه را انتخاب کردم.در این راه از هیچ کوششی دست نخواهم برداشت.

تو آگاهی که من با شناخت و آگاهی و رهنمودهای امام امت، ولایت‌فقیه نائب امام زمان(عج)، به میدان نبرد جنگ حق علیه باطل شتافتم و به‌خاطر تحکیم اسلام و جمهوری اسلامی و تداوم انقلاب اسلامی و خط اسلام اصیل و خط امام که همانا صراط مستقیم است، به جهاد فی سبیل‌الله روانه شدم تا پرچم اسلام به بزرگ‌ترین قله این جهان برافراشته شود گرچه خونم به زمین ریخته شود، چون این خون در مقابل اسلام و قرآن هیچ ارزشی ندارد.

ای خدای مهربان! تو شاهد باش این حقیر به‌خاطر حفظ اسلام و قرآن به میدان جهاد و نبرد شتافتم و اگر قطعه قطعه‌ام کنند هر قطره خونم ندا می‌دهد خمینی، خمینی، گرچه شهید شدم سلامم را به امام عزیزمان خمینی کبیر رسانید.

پیام من به پدر و مادرم این است که در هر حال صبور بوده و خدا را شکر کنند که چنین افتخاری نصیب شما شده است و خواهران و برادران عزیز! شما ادامه‌دهندگان راستین راه شهیدان باشید.به این بهانه ننشینید که این دنیا کافی است و آخرتی بی‎پایان دارد.

پیام من به دوستانم این است که به جهاد فی‌سبیل‌الله برخیزند، تا ظلم ریشه‌کن شود و برای من ناراحت نباشید چون شهید احتیاج به عزا ندارد، احتیاج به تشویق دارد.برایم سیاه نپوشید، بلکه قرآن بخوانید و بر سر قبر شهیدان بیایید.بر سر هر قبر یک سوره قرآن بخوانید.سلام بر تمام فامیل‌هایم چه بزرگ و کوچک برسانید.

انتهای پیام/