استان لرستان گفت: برگزاری کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید استان لرستان در حساب و کتاب شهدا هیچ تأثیری ندارد اما برای ما و نسلی که جا مانده‌ایم هویت‌ساز است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه ستاد کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید استان لرستان اظهارداشت: تقریباً و به طور متوسط اکثر کمیته‌ها بین ۸۰ تا ۹۰ درصد امورات خود را انجام داده‌اند و این در حالی است که در ابتدای دولت سیزدهم کارنامه کارگروه‌ها بین ۰ تا ۱۵ درصد بوده است.

وی افزود: در مدت ۱۸ ماه کارهای زیادی انجام و همت زیادی به خرج داده شده است ولی از آنجا که این موضوع، کاری بزرگ و ارزشمند است، اعتبارات خوبی نیز برای این کنگره در نظر گرفته شده است.

استاندار لرستان عنوان کرد: در تقویم اجرایی کنگره دو موضوع اساسی مورد توجه قرار گرفته و شامل برگزاری اجلاسیه و همایش در مهر ماه و همچنین دیدار با مقام معظم رهبری است که پیشنهاد انجام آن در خرداد ماه به دفتر مقام معظم رهبری ارائه شده است که متعاقبا تاریخ دقیق آن متناسب با اقتضاء دفتر معظم له خدمت مردم شریف ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه آنچه در ارائه گزارش‌ها مهم است همتی است که این تیم همدل، منسجم و همراه به جهت ادای دین می‌خواهند به خرج دهند، گفت: درپس این همت ذخیره‌های تمام نشدنی و ارزشمندی همچون شهدا وجود دارند و این نسل با هدایت امامین انقلاب درک خوبی از آن پیدا کرده و به خوبی از آن استفاده کرده است.

وی بیان کرد: برگزاری این کنگره در حساب و کتاب شهدا هیچ تأثیری ندارد اما برای ما و نسلی که جا مانده‌ایم هویت‌ساز است و لازم است با همکاری، انسجام و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و نشر آثار هنری یک قدم اساسی در این زمینه برداریم.