به گفته یک مقام عالی اتحادیه اروپا ۵ زیرمجموعه آلفابت، ۲ واحد متا، ۲ واحد مایکروسافت، توئیتر جزء ۱۹ شرکتی هستند که باید قوانین مربوط به محتوای آنلاین این منطقه را رعایت کنند.

به گزارش سفیرافلاک، به گفته تیری برتون کمیسیونر اتحادیه اروپا در امور بازارهای داخلی، قوانین سرویس‌های دیجیتال (DSA) شرکت‌های فناوری را ملزم می‌کند تا ماه آگوست ۲۰۲۳ میلادی ریسک مدیریتی را قبول کنند، بررسی‌های خارجی و مستقل از کسب‌وکارشان انجام دهند، داده‌ها را با مقامات و محققان به اشتراک بگذارند و دستورالعملی به‌کارگیرند.

۱۹ شرکت گوگل مپس، گوگل پلی، گوگل سرچ، گوگل شاپینگ و یوتیوب (متعلق به آلفابت)، اینستاگرام و فیس بوک (متعلق به متا) و مارکت پلیس آمازون و اپ استور اپل را شامل می‌شود. دیگر شرکت‌های ملزم به رعایت قانون اتحادیه اروپا لینکدین و موتور جستجوی بینگ (متعلق به مایکروسافت)، پینترست، اسنپ چت، تیک‌تاک، توئیتر، ویکی‌پدیا، زالاندو و علی اکسپرس (متعلق به علی‌بابا) هستند.

برتون به خبرنگاران گفت: ما ۱۹ پلتفرم آنلاین و موتور جستجو را در نظر گرفتیم که به‌طور سیستماتیک مرتبط هستند و مسئولیت‌های خاصی برای ایمن نگه‌داشتن اینترنت دارند.

شرکت‌های مذکور باید اقدامات بیشتری برای مقابله با اخبار جعلی انجام دهند و اقدامات حفاظتی و گزینه‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار دهند. آن‌ها همچنین باید از کودکان محافظت کنند و در غیراینصورت با جریمه‌هایی سنگین تا سقف ۶ درصد درآمد جهانی شرکت مواجه می‌شوند.

برتون اعلام کرد مشغول بررسی است تا ۴ یا ۵ شرکت دیگر را ملزم به رعایت قانون DSA کند. تصمیم نهایی دراین‌باره در چند هفته آینده اعلام می‌شود.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر