مسئول بسیج هنرمندان لرستان گفت: 21 برنامه در راستای برگزاری کنگره ملی شهدای استان توسط بسیج هنرمندان انجام شده و عظمت حماسه شهدا در قاب هنرنمایش داده می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، برگزاری کنگره ملی شهدا یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی است که با هدف انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و ماندگاری آثار رزمندگان و شهدا اجرا می‌شود.

در استان لرستان ۶۵۴۴ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده که امسال کنگره ملی شهدا برگزار خواهد شد، در همین راستا از مدت‌ها قبل برنامه‌هایی در راستای همین کنگره تعریف و اجرا شده که یکی از کمیته‌های کنگره، بسیج هنرمندان است که آثار و وصیتنامه شهدا، تصاویر شهدا، تاریخ شفاهی و چندین برنامه دیگر در قاب هنر به نمایش گذاشته شده است.

فریدون کریمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: به همت بسیج هنرمندان، عملکرد کمیته فرهنگی کنگره‌ملی شهدای استان به تصویر کشیده شد که همه این اقدامات در قالب ۲۱ غرفه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.

وی افزود: در همین راستا بیش از ۱۰۰ تابلوی عکس فاخر از دوران دفاع مقدس در این نمایشگاه قرار دارد، همچنین تمثال ۶ شهید امنیت که توسط هنرمندان تهیه شده بود نیز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

مسئول بسیج هنرمندان لرستان تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در این زمینه، چاپ تمثال و تصاویر شهدا بر روی دسته کلید بود که عکس شهدا بر روی آن‌ چاپ شده است.

کریمی بیان کرد: ۱۰ جلد کتاب کودک با محوریت کنگره نیز تهیه و چاپ شده است، همچنین تصاویر جشنواره صنایع دستی و جشنواره شعر نیز که در قالب سی‌دی تهیه شده در این نمایشگاه گذاشته شده است.

وی با اشاره به جشنواره دوسالانه عکس‌نور، خاطرنشان کرد: عکس‌هایی که از اردوهای جهادی و دفاع‌مقدس در حوزه جهاد تبیین در یکی از غرفه‌ها قرار دارد، علاوه بر این نیز در جشنواره تئاتر تحت عنوان سودای عشق، ۲۵ اثر هنری ارسال شده که هفت اثر فاخر انتخاب و سه اثر تئاتر به جشنواره ملی بوشهر ارسال شده است.

مسئول بسیج هنرمندان لرستان بیان کرد: از دیگر اقدامات انجام شده در راستای کنگره ملی شهدای استان، نوشتن وصیتنامه شهدای استان به صورت خطاطی است که این کار توسط چندین هنرمند خطاط انجام شده و در قالب تابلوهایی در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است.

کریمی گفت: تولید ۶ فیلم فاخر، توزیع هفت هزار جلد کتاب در بین مردم با موضوع دفاع مقدس و شهدا، تهیه ۱۵ نمایشنامه رادیویی انجام شده اما با توجه به اینکه در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا، دیداری با مقام معظم رهبری انجام می‌شود، برنامه‌ریزی کردیم که یک هدیه تدارک دیده شود که این هدیه تمثال آیت‌اله بروجردی(ره) امام(ره) و رهبری است که با استفاده از هنر قطاشی هنرمندان استان، ترسیم شده است.

وی اظهارداشت: در مجموع بسیج هنرمندان در برگزاری کنگره شهدا ۲۱ برنامه را انجام داده است.

انتهای پیام/