امام جمعه بروجرد گفت: معلمان وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید در رفتار و گفتار خود به گونه‌ای عمل نمایند که الگویی برای دانش‌آموزان باشند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید علی حسینی در دیدار جمعی از معلمان و پایوران سپاه که به مناسبت روز معلم و هفته عقیدتی سیاسی در دفتر امام جمعه برگزار شد، اظهارداشت: مقام معلمی بسیار بالاست و تعلیم و تعلم باید همراه با رحمت و رافت باشد و معلمان باید دلسوزانه دانش‌آموزن خود را مورد توجه قرار دهند چون امانت‌های الهی هستند.

وی افزود: در واقع معلم با جان و روح دانش‌آموزان سر و کار دارد و می‌تواند اثرگذاری زیادی را در یادگیری عرصه تعلیم و تربیت داشته باشد.

امام جمعه بروجرد با اشاره به شخصیت شهید مطهری تصریح کرد: شهید مطهری علاوه بر اینکه فیلسوف بود، در علوم روز بسیار توانمند و توانایی داشت و مطالعه آثارشان بسیار مفید و ارزشمند است.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: دانش‌آموزان از معلم بسیار اثرپذیر هستند لذا معلمان وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید در رفتار و گفتار خود به گونه‌ای عمل نمایند که الگویی برای آنها باشند.

وی با اشاره به جذب معلمان، بیان کرد: باید دقت شود تا افرادی که قرار است جذب آموزش و پرورش شوند، شایستگی لازم را داشته باشند و اگر اعتقاد درست باشد انسان در اخلاق و رفتار کمتر متضرر می‌شود و کسانی که جذب دشمن شدند کسانی هستند که در اعتقادات ضعیف بودند لذا باید در راستای تقویت اعتقادات اقداماتی صورت گیرد.

امام جمعه بروجرد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کتاب‌ها و آثار بسیار زیادی در حوزه اعتقادات وجود دارد، می‌طلبد که این کتاب‌ها در اختیار مردم و جوانان قرار گیرد و باید تلاش کرد تا اعتقادات تقویت شود.

انتهای پیام/