شهید ناصر جمشیدی در وصیتنامه خود نوشته است: خانواده‌های شهدا این را بدانید که شما خود اولیا خدا هستید چون بهترین عزیزان خود را در راه خدا تقدیم نموده‌اید.

به گزارش سفیرافلاک، شهید ناصرجمشیدی، یکم فروردین ۱۳۳۶،‌ در شهرستان الیگودرز به دنیا آمد. پدرش امیر و مادرش منور نام داشت. تا پایان دوره ابتدایی درس خواند. سال ۱۳۵۷ ازدواج کرد و صاحب سه پسر و چهار دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و مجروح شد. دوازدهم تیر ۱۳۶۸، با سمت فرمانده گردان پدافند هوایی تیپ ۵۷ ابوالفضل در بیمارستان زادگاهش بر اثر عوارض ناشی از مجروحیت به شهادت رسید. پیکر وی را در همان شهرستان به خاک سپردند.

وصیتنامه شهید ناصر جمشیدی

با سلام و درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران، خمینی عظیم‌الشان و با سلام و درود به خانواده‌های شهیدان انقلاب تا جنگ تحمیلی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران.

تاریخ پربار و پر فراز و نشیب اسلام به‌ویژه تاریخ شیعه، تاریخ خون و حماسه، تاریخ شهادت‌ها ومظلومیت‌ها است. تاریخ رشادت‌ها، شجاعت‌ها، مقاومت‌ها و ایثارهاست.

تاریخ مبارزه با ظلم و کفر در هر برهه‌ای از زمان است و این تاریخ درخشان و پرشکوه پرونده سپیدی است که بندگان مخلص و با ایمان خداوند نزد معبودشان گشوده دارند و سند یاری دین خداست که نصرت و فتح‌الهی را بر این بندگان عاشق نازل و لازم می‌گرداند.

هیچ کس و هیچ قدرتی تا به حال نتوانسته گام‌های پولادین و پرصلابت این اسطوره‌های تاریخ را از مسیر مقدس حق منحرف نماید و یا در ایمان و اعتقادشان تزلزلی ایجاد کند. هر مشتی که قطع شد مشت‌های بیشتری گره می‌خورد و هر سینه‌ای که دریده شده سینه‌های دیگر عاشق‌تر و خالص‌تر گردید و این اراده خلل ناپذیرالهی است که زمین هیچگاه از یاران خدا و دوستان و عاشقان او خالی نماند.

هر چند که کافران و مشرکان را ناخوش آید. چند توصیه و تذکر من باب یادآوری خدمت برادران همسنگرم و فرماندهان عزیز، برادران و سروران گرام در امر خودسازی بکوشید که مسئولیت یک بلا و آزمایش الهی می‌باشد. همچون تمام امتحانات پروردگار وسیله خودسازی و تقرب به حرم کبریائی است.زیرا در پرتو حکومت اسلامی، خدمت به اسلام و مسلمین و اقامه احکام الهی موجب رشد و تعالی می‌باشد.

برادران محترم به موقعیت خویش آگاه باشید که از نعمت مسئولیت و فرماندهی بهره‌مندید. باید بکوشید که از عهده این امتحان‌الهی سرافراز و خودساخته بیرون بیائید. مبادا که پاسداری و فرمانده بودن شما را بفریبد و به هلاکت اندازد. پاسداری را وسیله تقرب به خدای تعالی و کسب فضائل کنید. ریاست و فرماندهی را با فروتنی، مهربانی، گذشت، ایثار، صفا، صدق، رحمت و محبت بیامیزید تا این بار سنگین و امانت‌الهی را به سر منزل مقصود برسانید و توشه راه آخرت را از همین جا با خود بردارید.

پیامی برای خانواده‌های شهیدان: ای خانواده‌های شهدا این را بدانید که شما خود اولیا خدا هستید چون بهترین عزیزان خود را در راه خدا تقدیم نموده‌اید. و برای به اثبات رساندن حکوت عدل‌الهی مجاهدت نمودند و تا آخرین لحظه عمر و آخرین قطره خونی که در بدن داشته‌اند، تسلیم به هیچ فرمانی غیر فرمان خدا نشده‌اند و این یک افتخاریست برای شما خانواده‌های محترم که در دامان خود چنین فرزندانی پرورانده‌اید که تا با ریختن خون خود درخت پرثمر اسلام را آبیاری نمودند.

باری خدایا تو خود می‌دانی از آن لحظه‌ای که به سن بلوغ رسیده‌ام همواره آرزوی خدمت در راه خودت را داشته‌ام تا اینکه با خواست خداوند و به رهبری امام عزیزمان خمینی کبیر جمهوری اسلامی برپا شد و من به خدمت در سپاه مشغول شدم تا بلکه بتوانم دین خود را نسبت به اسلام و مسلمین ادا نمایم.

خدایا تو خود می‌دانی که هر بار وارد جبهه جنگ حق علیه باطل شدم هدفم این بود که شاید قدمی را برای رضای تو بردارم و من کوچکتر از آنم که پیامی برای شما عزیزان داشته باشم اما از جوانان عزیز می‌خواهم که همیشه به ندای ولی امر مسلمین لبیک بگویند و در پایان از پدر و مادرم و تمام دوستان و آشنایان طلب عفو و حلالیت می‌طلبم و به خواهرانم توصیه می‌کنم که زینب‌وار زندگی کنند و از برادران می‌خواهم که راه مرا ادامه دهند و فرزندانم را تربیت اسلامی کنند.

انتهای پیام/