یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگیان شهرستان چگنی با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد.

به گزارش سفیرافلاک، یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگیان چگنی با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی، تشکلات دانش‌آموزی، خانواده‌های معظم شهدای فرهنگی و دانش‌آموز در سالن دبیرستان شبانه‌روزی حضرت معصومه (س) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین مومنی امام جمعه شهرستان دوره چگنی در این مراسم ضمن تبریک روز معلم و تبیین جایگاه رفیع شهادت در قرآن و در سیره معصومین (ع) اظهارداشت: امسال تقارن‌های خجسته‌ای داشتیم که در مطلع آن بهار قرآن با بهار طبیعت پیوند خورد و تقارن یادواره شهدا با هفته معلم نشان از امتزاج، ارزش و قداست دماء شهدا و مداد علماء است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان ارزشی‌ترین دستگاه فرهنگی کشور مهمترین ماموریت خود را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تعریف کرده است افزود: امید و تزریق روحیه امید از خصیصه‌های بارز شهدا بود و دانش‌آموزان ما به تاسی از شهدا باید به صفت امید و اعتماد به نفس آراسته شوند.
امام جمعه شهرستان دوره چگنی عنوان کرد: شهدا پرچمدار حرکتی معنوی در جامعه بودند که ما امروز امنیت، اقتدار و عظمت واقعی را به برکت حضور آنها در جامعه شاهد هستیم.

وی بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری یادواره‌ها انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های بعدی است.

سید زکریا حیات‌الغیب مدیر آموزش و پرورش دوره چگنی نیز در این مراسم گفت: این یادواره در راستای کنگره ۶۵۵۱ شهید استان و ۱۱۰۰ شهید فرهنگی و دانش‌آموزی، مراسم تجلیل و تکریم از خانواده های محترم و معظم شهدای فرهنگی و دانش‌آموزی شهرستان برگزار شد.

وی افزود: شهدا مشعل فروزان جامعه هستند و مانند ستارگانی در دو راهی‌های شک و تردید به وسیله آنها می‌توان راه را پیدا کرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دوره چگنی عنوان کرد: تبلیغ و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سبب تربیت شهروند در طراز جمهوری اسلامی می‌شود و تربیت دانش‌آموز منتظر، متوکل، خدامحور، دین‌مدار، عدالت‌جو و ظلم ستیز از اهداف این مراسم است.

در این مراسم از خانواده معزز شهدای دانش‌آموز و فرهنگیان با اهدا لوح یادبود تجلیل به عمل آمد همچنین از طرف مشاور مدیر کل در بسیج، به دانش‌آموزان مجری مقاله و سرود که دارای حجاب برتر بودند جوایزی اهداء شد.

انتهای پیام/