شهید محسن مرادیان در وصیتنامه خود نوشته است: پيام من به دانش‌آموزان عزيز اين است كه به هيچ وجه سنگر مدرسه را رها نسازند.

به گزارش سفیرافلاک، شهید محسن مرادیان اول مهر ۱۳۴۵، در شهرستان بروجرد به دنیا آمد. پدرش حسن، کارمند بنادر کشتیرانی بود و مادرش سلطنت نام داشت. تا پایان دوره کارشناسی در رشته علوم و فنون نظامی درس خواند. به عنوان ستوان دوم ارتش خدمت می‌کرد. نوزدهم اسفند ۱۳۶۹، با سمت تخریب‌چی در قصرشیرین بر اثر انفجار مین به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش واقع است. 

فرازی از وصیتنامه شهید 

الذین آمنوا و هاجرو و جاهدوا فی سبیل‌الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک هم الفائزون
آنانکه ایمان آوردند از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا به مال و جانشان جهاد می‌کنند آن‌ها را نزد خدا مقام بلندی است و آنان به خصوص رستگارانند و سعادتمندان دو عالمند.

سخنم را با این آیه آغاز می‌کنم تا بگویم که من کورکورانه این راه را انتخاب نکرده‌ام، بلکه از روی یک انتخاب آگاهانه این مسیر را پذیرا شدم با دورود و سلام بر ولی عصر امام زمان و نایب بر حق او امام خمینی، این قلب تپنده مستضعفان و با سلام بر امت شهید پرور ایران در زمانی که پیغمبر اکرم به پیغمبری مبعوث شد. بدون شک با مشکلات و سختی‌های بسیاری روبه‌رو بود ولی او تمام رنج‌ها و مشقت‌ها را متحمل شد تا توانست دین خود را پیاده کند و امامان و ائمه‌اطهار هم همه دنباله‌رو راه او بود و یک به یک به شهادت رسیدند.

اگر امام حسین با یزید بیعت می‌کرد اکنون ما چیزی به نام اسلام نمی‌شناختیم و آنان توانستند دین خود را به خدا ادا کنند. اکنون نوبت ماست که راه این شهدای عزیز را ادامه دهیم زیرا زمان ما با زمان امام حسین(ع) هیچ فرقی نمی‌کند زیرا که خوزستان کربلایی دیگر و هر روزش عاشورایی نویی باشد، وقتی که امام بزرگوارمان می‌فرماید: رفتن به جبهه واجب است و دیگر هیچ یک از لذات مادی و هوس‌های دنیوی نمی‌تواند سد این کار شود.

سخنی با پدر و مادر عزیزم: پدر و مادر گرامی که عمر خود را صرف بزرگ کردن ما کرده‌اید من به هیچ وسیله‌ای نمی‌توانم محبتی را که در حق من کرده‌اید، جبران نمایم، پیام من به شما این است که اگر من لیاقت شهادت را داشتم بعد از من با دل گرمی بیشتری به اسلام خدمت کنید و در تمام عمر راه این شهدای عزیز را ادامه دهید و دست بیعت خود را از امام جدا نکنید.

از شما می‌خواهم که بعد از مرگم مرا در کربلای خونین شهر به خاک بسپارید و از خداوند برای من طلب آمرزش کنید و خودتان نیز مرا حلال کنید امام را دعا کنید.

پیام من به امت مسلمان این است که در تمام طول عمر، خوب به دستورات قرآن عمل کنید و در بحرانی‌ترین لحظات دست از امام عزیزمان برندارید و برای رزمندگان اسلام دعا کنید.

پیام من به دانش‌آموزان عزیز این است که به هیچ وجه سنگر مدرسه را رها نسازند و به منافقین اجازه رخنه در مدارس را ندهند و به شدت آن‌ها را سرکوب نمایند امام و رزمندگان اسلام را دعا کنید و همچنین فرج امام زمان را از خداوند متعال طلب کنید. سلام بر امام زمان، دورود بر رهبر انقلاب امام خمینی و دورود بر رهروان راه حسین، دورود بر امت شهید پرور ایران، ننگ و نفرت بر منافقین داخلی و خارجی، مرگ بر آمریکا و عمال مزدورش، مرگ بر اسرائیل و دیگر ابر قدرت‌های جهان‌خوار.

انتهای پیام/