مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی وزارت نیرو گفت: ۶ هزار مگاوات ظرفیت جدید به تولید برق کشور اضافه شد که ۵ هزار مگاوات نیروگاه جدید و هزار و 117 مگاوات نیز ظرفیت نیروگاه‌های موجود ارتقا یافت.

به گزارش سفیرافلاک، عبدالرسول پیشاهنگ ظهر امروز در مراسم کلنگ‌زنی نیروگاه برق ۱۴۰ مگاواتی بروجرد در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: برای اینکه مشکل برق مرتفع شود باید دو کار را انجام داد، یکی وضع موجود حفظ و ارتقا یابد و یکی هم توسعه در این بخش است که در سال گذشته ۹۴ هزار مگاوات یعنی دو برابر ظرفیت مورد نیاز، تعمیرات و سرویس در نیروگاه‌ها انجام شد و تابستان با ۹۸ درصد آمادگی نیروگاه‌ها در مدار بودند که برق مردم تامین شود.

وی افزود: وزیر نیرو هفته‌ای چند جلسه برای تامین برق تابستان برگزار می‌کند و راهکارها این است که بدون اینکه برای صنایع مشکلی رخ دهد، برق تامین شود به طوری‌که تعطیلات روز جمعه را در هفته گردشی کنند بدون اینکه صنعت دچار مشکل شود.

مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی وزارت نیرو تصریح کرد: همچنین به مردم اعلام کردیم که به ازای هر یک مگاوات صرفه‌جویی، پنج برابر قیمت برق پاداش می‌گیرند که امسال این رقم ۲۰ برابر می‌شود که خوشبختانه سال قبل مردم همکاری کردند.

پیشاهنگ بیان کرد: در سال اول دولت، شش هزار مگاوات ظرفیت جدید به تولید برق کشور اضافه شد که پنج هزار مگاوات نیروگاه جدید بود و هزار و ۱۱۷ مگاوات نیز ظرفیت نیروگاه‌های موجود ارتقا داده شدند.

وی خاطرنشان کرد: امسال هم برنامه‌ریزی شده که هفت هزار مگاوات نیروگاه جدید به اضافه ۱۰۰ هزار مگاوات تعمیر نیروگاه‌ها انجام شود که این کار در مراحل آخر است و تا پایان اردیبهشت تمام می‌شود و همه تلاش‌ها بر این است که تابستان بدون دغدغه سپری شود.

انتهای پیام/