سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان کشورمان گفت: مسابقات جام پیروزی ترکیه و جام رحیم علی‌آبادی از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و امیدواریم در پایان سه اردو شاکله تیم ملی را انتخاب کنیم.

به گزارش سفیرافلاک، محسن سوریان به مسابقات جام پیروزی ترکیه اشاره کرد و اظهار داشت: این جام هر ساله با حضور تیم‌های مطرح دنیا برگزار می‌شود، امسال نیز تیم‌های ترکیه، مجارستان، قزاقستان، آذربایجان، قرقیزستان، آلمان و رومانی با تعداد زیادی کشتی گیر در این مسابقات شرکت کردند و به نوعی انتخابی تیم‌ملی برای این کشور‌ها محسوب می‌شد.

وی افزود: مسابقات سطح بسیار بالایی داشت و به جز پیام احمدی و محمدرضا غلامی که سال گذشته نیز عضو تیم بودند، سایر نفرات اولین حضورشان را در میادین بین‌المللی تجربه‌ می کردند و این بسیار به نفع ما شد تا کشتی‌گیران ما تجربه مسابقه خارجی نیز داشته باشند و از حریفان خارجی خود شناخت بهتری برای مسابقات پیش‌رو بدست آورند.

محسن سوریان در ادامه با اشاره به مسابقات آسیایی گفت: به امید خدا تا مسابقات قهرمانی آسیا که اواسط خرداد در اردن برگزار می‌شود روی ایرادات و مشکلات نفرات بیشتر کار می‌کنیم تا نتیجه بهتری کسب کنند، البته ناگفته نماند من از اکثر کشتی‌گیران، با توجه به اینکه تجربه مسابقه خارجی نداشتند راضی هستم.

قهرمان سابق امید‌های جهان گفت: کار ما تازه شروع شده است، در اولین اردوی که در سیرجان برگزار کردیم برای همه اوزان انتخابی گذاشتیم و ان‌شا‌ءالله با کار صحیح و اصولی در اردو های پیش رو شاکله تیم ما مشخص خواهد شد تا در رقابت‌های قهرمانی آسیا نتیجه دلخواه را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان به رقابت‌های بین‌المللی جام رحیم علی آبادی اشاره کرد و گفت: این مسابقات سطح بالایی داشت و تیم های ارمنستان و مجارستان با قدرت کامل در این مسابقات شرکت کرده بودند، تیم ارمنستان که تیم یکدست و بسیار آماده داشت و نتیجه خیلی خوبی را هم کسب کردند.

وی در ادامه افزود: البته تیم اصلی ما در این مسابقات حضور نداشت ولی ای کاش تاریخ مسابقات به شکلی بود که نفرات اول ما نیز شرایط حضور در این رقابت‌ها را داشتند و امیدوارم سال آینده زمان برگزاری مسابقات به شکلی باشد که نفرات اول ما نیز بتوانند حضور داشته باشند.

سوریان تصریح کرد: نفرات اول این مسابقات به اردوهای بعدی دعوت خواهند شد و چکیده و منتخبی از مسابقات قهرمانی کشور، جام پیروزی و رقابت های رحیم علی آبادی برای مسابقات آسیایی انتخاب می‌شوند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما سه اردو تا مسابقات آسیایی و سه اردو نیز برای رقابت‌های جهانی در پیش داریم.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر