تحلیلگر سیاسی گفت: سفر آیت‌الله رئیسی به سوریه این پیام را به دنیا می‌دهد که جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران در مسیر رشد و توسعه پیش می‌رود و برنامه اصلی را در منطقه، جبهه‌مقاومت مشخص می‌کند.

غلامرضا یاسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به سفر ریاست جمهوری به سوریه، اظهارداشت: آمریکا و اسرائیل تلاش داشتند تا براساس نظریه‌های خود در سوریه، بشار اسد سوریه را ترک کند تا آنها بتوانند حکومت را تغییر دهند ولی جبهه مقاومت اقداماتی انجام داد تا بشار اسد در این کشور باقی بماند البته این نظر خود مردم کشور بود لذا دشمنان به این هدفشان که تغییر حکومت در سوریه بود، نرسیدند.

وی افزود: کشورهای زیادی طی این سال‌ها سوریه را تحریم کرده بودند ولی بعد از توافق تهران، ریاض و روابطی که از سر گرفته شد، کشورهای عربی متوجه شدند که اگر بخواهند امنیت خود را در منطقه حفظ کنند چاره‌ای ندارند جز اینکه با ایران و سوریه ارتباط داشته باشند لذا با شناسایی قدرت ایران به گونه‌ای دیگر اقدام کردند.

تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: سفر آیت‌الله رئیسی به سوریه این پیام را به دنیا می‌دهد که جبهه مقاومت به رهبری جمهوری اسلامی ایران در مسیر رشد و توسعه پیش می‌رود و برنامه اصلی را در منطقه، جبهه مقاومت مشخص می‌نماید.

یاسینی‌کیا بیان کرد: امروز آمریکا و اسرائیل سرگردان‌تر از همیشه هستند و به خوبی متوجه قدرت جبهه مقاومت شده‌اند و این سفر از نظر گفتمان مقاومت، بازسازی سوریه و اقتصادی نیز یک سفر راهبردی و مهم برای جبهه مقاومت است.

وی خاطرنشان کرد: سفر رئیس جمهور ایران به سوریه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باردیگر اقتدار جبهه مقاومت و پیروزی نهایی این جبهه به همه دنیا اثبات می‌شود و تقویت روابط این دو کشور و گسترش همکاری‌های اقتصادی در دستور کار قرار دارد.

انتهای‌پیام/