معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور گفت: تحول و توسعه شهرها در گرو همدلی و همفکری اعضای شورای شهر و شهرداری است.

به گزارش سفیرافلاک، مهدی جمالی‌‌نژاد امروز در همایش روز شوراها که در سالن دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد، اظهارداشت: شوراها در حوزه‌های مختلف دستاوردهای خوبی داشته‌اند چرا که اعضای شوراها با دغدغه و مشکلات مردم در شهر و روستا آشنا بوده و بهتر می‌توانند برای مرتفع کردن مشکلات اقدام کنند.

وی افزود: در کل کشور ۱۲۸ هزار عضو شورای شهر فعالیت دارند که برای توسعه و آبادانی شهر و روستا تلاش می‌کنند، با توجه به اینکه فاصله بین مسئولان و مردم یکی از مهمترین مشکلات است، شوراهای اسلامی شهر و روستا نقش مهمی در جلب اعتماد مردم دارند و می‌توانند در کنار مردم باشند و مشکلات را یکی پس از دیگری برطرف کنند.

معاون عمران و توسعه شهری و روستایی وزارت کشور با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان بروجرد تصریح کرد: با توجه به این ظرفیت‌ها، شورا و شهرداری این شهرستان یک برنامه ۲۰ ساله را ترسیم کرده که قطعا اجرای آن آثار مثبتی را به همراه دارد.

جمالی‌نژاد گفت: همت شورا و شهرداری این شهرستان بسیار ارزشمند است چرا که برنامه‌هایی که دارند، شهری آباد و سرسبز را در آینده نوید می‌دهد.

وی گفت: پروژه‌هایی در بروجرد آغاز شده که بسیاری از آنها در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد و بروجرد را از سایر شهرها متفاوت می‌کند.

۲۵ هکتار به سرانه فضای سبز بروجرد اضافه شد

یحیی عیدی بیرانوند شهردار بروجرد نیز در این جلسه اظهارداشت: شورا و شهرداری همه تلاش خود را برای تامین منافع مردم به کار گرفته به طوری که شهرداری بروجرد هیچگونه بدهی ندارد و بودجه سال گذشته با ۵۰۰ میلیارد تومان محقق شد و بودجه امسال شهرداری با هزار میلیارد تومان بسته شده است.

وی با اشاره به اقدامات عمرانی شهرداری بروجرد، افزود: با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفت در مجموع ۲۵ هکتار به سرانه فضای سبز اضافه شد و علاوه بر این نیز  ۱۰۰ پروژه عمرانی در شهر تعریف شده که می‌تواند در بروجرد تحول را ایجاد کند.

شهردار بروجرد گفت: برای پیشبرد اهداف شورا و شهرداری با هدف توسعه شهر، قرار است که از ظرفیت نخبگان و دانشگاهیان هم استفاده شود که می‌توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

انتهای پیام/