ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه شهید الداغی غیرت و جوانمردی را به دنیا نشان داد، گفتند:سند تحول آموزش‌وپرورش قرآن محور است و معلمان پرورش‌دهندگان جواهر قیمتی نسل جوان و نوجوان در جامعه به شمار می‌روند.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام بهروز شمسی‌فر ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه خرم‌آباد با اشاره به هفته معلم، اظهار داشت: معلمی شغل انبیا و پرورش‌دهنده هر فردی در جامعه است، ضرورت دارد مسئولان مطالبات این قشر تلاشگر را بررسی و پیگیری کنند.

وی با اشاره به‌روز بیماری‌های خاص، افزود: هزینه‌های بیماران خاص کمرشکن است و باید بیمه‌ها در این زمینه حمایت‌های خود را داشته باشند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد با اشاره به‌ روز هلال‌احمر، عنوان کرد: هلال‌احمر قشری زحمتکش هستند که در بحران‌ها تلاش می‌کنند و برای خدمت به مردم، بالاترین خدمت به خلق انجام می‌دهند.

وی با اشاره به شهادت شهید الداغی، تصریح کرد: شهید الداغی غیرت و جوانمردی را به دنیا نشان داد و لازم است که همگی به امر حجاب و عفاف توجه ویژه‌ای داشته باشند.

امام‌جمعه موقت خرم‌آباد گفت: دشمن در این جنگ ترکیبی هر آنچه خواست انجام داد که یکی از آن‌ها این بود که حجاب و عفاف را هدف قراردادند و این در حالی است که حجاب و عفاف از اهمیت خاصی برخوردار است و بانوان بدانند که رعایت حجاب و حجاب سبب امنیت می‌شود.

وی بیان کرد: اشتغال، مسکن و ازدواج از مشکلات جوانان است و مسئولان این موارد را مدنظر داشته باشند.

سند تحول آموزش‌وپرورش قرآن محور است

 حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: دو نوع تعصب‌داریم، یکی دینی که خوب است و دیگری تعصبی که از روی نادانی بوده و از روی استدلال و تفکر عاقلانه نیست و این بسیار خطرناک می‌باشد.

وی افزود: در زمان بحث‌وجدل وقتی مشاهده می‌شود فردی حرف حق را بازگو می‌کند، بایستی تمکین نمود؛ هر فعلی در اسلام یک حد و تشکیلاتی دارد.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانات اخیر خود تأکید فرمودند که باید ارزش پول ملی حفظ شود، مسئله ارز ساماندهی و نظارت‌ها دقیق صورت گیرد.

وی ضمن گرامیداشت هفته معلم با اشاره به اینکه سند تحول آموزش‌وپرورش قرآن محور است، تصریح کرد: معلمان پرورش‌دهندگان جواهر قیمتی نسل جوان و نوجوان در جامعه به شمار می‌روند، هر معلم در کنار نقش تعلیم باید نقش تربیتی داشته باشد که دانش‌آموز را به لحاظ فکری و اعتقادی رشد دهد.

طهماسبی گفت: هفته سلامت را به تلاشگران حوزه بهداشت و سلامت و مجموعه کادر درمان تبریک عرض می‌کنیم، در جامعه پیشگیری مهم‌تر از درمان است و باید به این مسئله توجه ویژه نمود.

وی با اشاره به سفر ریاست‌جمهور ایران به سوریه گفت: این سفر برای تقویت محور مقاومت بسیار حائز اهمیت بود و در راستای روابط راهبردی ایران و سوریه انجام شد که امروز بر همگان روشن‌شده که مواضع جمهوری اسلامی ایران بر عقلانیت، تدبیر، حقانیت و مبتنی بر مقاومت و ایستادگی است؛ آمریکا باید از منطقه غرب آسیا اخراج و دور شود.

انتهای‌پیام/