رئیس دانشگاه لرستان گفت: شهید حمیدرضا الداغی اسوه جوانمردی و الگویی برای جوانان است و نشان داد کرامت انسانی، شجاعت و مردانگی در میان جوانان این کشور زنده است و موج می‌زند.

علی نظری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، با اشاره به شهادت حمیدرضا الداغی اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران بارها تاکید نمودند که همه باید مراقب باشیم تا دشمن در جامعه و در دل و ذهن جوانان نفوذ پیدا نکند که این مهم یک راهبرد سطحی نیست بلکه برگرفته از آموزه‌های دینی و هوشمندی رهبر انقلاب است.

وی افزود: دشمن برای ناامنی جامعه توطئه‌هایی را طراحی می‌کند به گونه‌ای که یک روز با شعار زن، زندگی، آزادی تلاش می‌کند تا فکر و ذهن جوانان را تسخیر کند تا جایی که به عنوان دوستدار و حامی خود را نشان می‌دهد ولی هیچوقت اینگونه نبوده است، دشمنان گاهی مسائلی را مطرح کرده و عده‌ای از همان حیله دشمن دفاع می‌کنند و با دشمن هم‌نوا شده و در واقع در زمین دشمن بازی می‌کنند.

نظری بیان کرد: چند روز پیش شهید حمیدرضا الداغی در سبزوار به شهادت رسید، شهیدی که در راستای دفاع از دختری که در معرض خطر قرار گرفته بود با غیرت هرچه تمام به میدان آمد و به شهادت رسید، اما باید گفت وقتی بی‌حجابی و پوشش نامناسب ساده گرفته شود، نتیجه این می‌شود که فردی شیطانی با گستاخی و هتاکی سعی دارد که دختری را از خیابان ببرد و هتاکانه به حریم انسانیت حمله می‌کند که این شهید بزرگوار برای دفاع، جان خود را تقدیم کرد.

وی بیان کرد: اگر در برابر چنین مواردی کوتاه آمد و امر به معروف و نهی از منکر ساده گرفته شود، افرادی هتاک اینگونه جوان عزیز ما را به شهادت می‌رساند اما عکس‌العملی که شهید الداغی در برابر این مورد انجام داد نشان داد که غیرت از بین نرفته و کرامت انسانی، شجاعت و مردانگی در میان جوانان این کشور زنده است و موج می‌زند.

رئیس دانشگاه لرستان با بیان اینکه این جوان هم، همان ندا و فریاد را لبیک گفت و جان خود را در راه خدا تقدیم کر‌د و زمانی که می‌بیند دختری از این سرزمین مورد هتک حرمت قرار گرفته، با غیرت و شجاعت در برابر افراد زورگو و هتاک می‌ایستد و این جوان شهید باید الگویی برای همه جوانان باشد که اینگونه جان خود را تقدیم کرد و به درجه شهادت نائل آمد.

نظری با اشاره به برخورد دستگاه قضایی با هتاکان و عاملان شهادت الداغی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی با این افراد برخورد می‌کند و به اشد مجازات می‌رسند، اما این حادثه یک پیام دیگر هم داشت و این است که همه دختران این سرزمین، دختران ایران هستند که جوانان زیادی جان خود را در مسیر حفظ ارزش‌ها، وطن و ناموس تقدیم کردند، پس لازم است که دختران این مرز و بوم هم به گونه‌ای رفتار نمایند و پوشش داشته باشند که از رفتار و پوشش آن‌ها استفاده نکنند.

انتهای‌پیام/