تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: سفر رئیس جمهور میخ نهایی بر تابوت تلاش‌های دشمن علیه سوریه و تضعیف محور مقاومت است.

عبدالرضا کوشکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: سفر رئیس جمهور کشورمان به سوریه نشانه‌ای از تحقق وعده مقام معظم رهبری در مورد کشیده شدن قدرت به سمت شرق است.

وی افزود: براساس فرمایش مقام معظم رهبری ما در یک پیچ تاریخی و در شرایط ویژه‌ای در سطح بین‌الملل قرار داریم و سیستم قدرت در حال کشیده شدن به سمت شرق است.

تحلیلگر مسائل سیاسی عنوان کرد: دشمنان ما دنیا، سازمان‌های بین‌المللی و کشورها را با فشار و تهدید وادار کرده بودند که به یک سمت و سویی خاص حرکت کنند و عمدتا قدرت‌ها به سمت غرب جهان بود اما اکنون این سیستم درحال تغییر و یکی از بازیگران اصلی این قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به اینکه تلاش قدرت‌های غربی با همراهی کشورهایی از منطقه در جهت سرنگونی کشور سوریه بود بیان کرد: حکومت سوریه در جبهه مقاومت قرار داشت که قصد تضعیف آن را داشتند ولی دنیای غرب بعد از سال‌ها هزینه‌های هنگفت موفق به انجام این کار نشد و قدرت به محور مقاومت برگشت.

کوشکی گفت: کشورهایی که با سوریه قطع رابطه کرده بودند امروز با پذیرفتن شکست آمریکا و رژیم صهیونسیتی دوباره دارند با سوریه ارتباط برقرار می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه هدف اصلی تضعیف محور مقاومت یعنی لبنان و جمهوری اسلامی ایران بود تصریح کرد: سفر رئیس جمهور میخ نهایی بر تابوت تلاش‌های دشمن علیه سوریه و تیر آخر به تبلیغات دشمن در راستای تضعیف محور مقاومت است.

تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: محور مقاومت روز به روز در حال قوی شدن در سطح بین‌الملل است و در سطح خارجی و داخلی واقعیت غیر از آن چیزی است که رسانه‌های غربی نشان می‌دهند.

وی اظهارداشت: برعکس تبلیغاتی که در دنیا انجام می‌شود اسلام عزیز روز به روز بیشتر به دنیا معرفی می‌شود و دشمنان اسلام، انسانیت و ارزش‌های انسانی روز به روز ضعیف‌تر می‌شوند.

انتهای پیام/