معاون هواشناسی لرستان گفت: سامانه بارشی از اواخر وقت امشب وارد آسمان استان لرستان می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، امروز برای اغلب نقاط استان در ساعات بعداظهر افزایش پوشش ابر و وزش باد قابل ملاحظه پدیده‌های غالب جو استان است.

وی با بیان اینکه سامانه بارشی از اواخر وقت امشب وارد آسمان استان می‌شود افزود: انتظار می‌رود تا بعدازظهر روز چهارشنبه برای اغلب مناطق استان علاوه بر ابرناکی و وزش باد نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای شاهد وقوع رگبارهای بهاری و گاهی رعد و برق باشیم.

معاون هواشناسی لرستان با بیان ایکنه در برخی نواحی مستعد احتمال ریزش تگرگ و صاعقه وجود دارد عنوان کرد: این شرایط در نواحی از شمال و جنوب شرق استان نمود بیشتری دارد.

وی گفت: با توجه به بالا بودن ضرایب ناپایداری و ماهیت متغیر رگبارهای بهاری در اغلب نقاط استان با بروز مخاطراتی از جمله اختلال در تردد، لغزندگی سطح جاده‌ها، احتمال جاری شدن رواناب و احتمال آبگرفتگی معابر همراه است و از لحاظ نوسانات دمایی طی ۴۸ ساعت آینده دماهای روزانه روند کاهشی دارند.

اکبری بیان کرد: همچنین علاوه بر شرایط بارشی طی مدت زمان مذکور، احتمال بروز پدیده گرد و غبار و کاهش میدان دید افقی در اغلب نقاط استان وجود دارد.

انتهای پیام/