جهادِ بسیجیان در خاکریز محرومیت‌زدایی، صحنه‌هایی بسیار زیبا را خلق کرده، جوانانی که برای زدودن غبار محرومیت همه تلاش خود را به کار می‌گیرند.

به گزارش سفیرافلاک، نامشان بسیجی است که بدون هیچ چشم‌داشتی با دل و جان برای خدمت به مردم و محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنند، نشاندن لبخند رضایت و شادی بر لبان مردمانی در دورافتاده‌ترین و محروم‌ترین نقاط کشور، ثمره همه تلاش جهادگرانی می‌شود که خالصانه در این راه قدم برمی‌دارند.

فرقی ندارد روستا باشد یا دهستان، دور باشد یا نزدیک، با کوله‌هایی پُر از مهربانی و صمیمیت راهی مناطقی می‌شوند تا بتوانند از بار سنگین مشکلات هموطنان خود بکاهند و امید را تقدیم به محروم‌ترین انسان‌ها نمایند.

اگرچه جهادگران در طول سال همیشه آماده خدمت به محرومان هستند تا در عرصه عمرانی، علمی و آموزشی، فرهنگی و معیشتی، خدمتی را انجام دهند اما هفته بسیج سازندگی که از راه می‌رسد، با تلاش خود، قاب‌هایی ماندگار از خاطره‌ها را که اوج خدمت را نمایش می‌دهند، خلق می‌کنند.

یکی همه توان و دارایی‌اش همان درس‌هایی است که از دانشگاه آموخته و حالا برای زکات علم، راهی روستاهایی می‌شود تا تشنگان علم را از دانش، بهره‌مند سازد، دیگری که در عرصه بهداشت و درمان دستی بر آتش دارد با ویزیت و ارائه دارو، درد و رنج را از هموطنان خود دور می‌کند و دعای خیر اهالی روستا، بدرقه راهشان می‌شود.

جهادگرانی هم برای سازندگی و فعالیت‌های عمرانی بدون هیچ منتی برای ساخت مسکن و یا ارائه خدمات کشاورزی تلاش می‌کنند، اینجا دکتر و مهندس و معلم همه آمده‌اند تا به دور از ریا و منت، همه تلاش خود را در طبق اخلاص گذاشته و بسیجی‌وار به محرومان خدمت کنند.

زدودن غبار محرومیت از مهمترین شاخصه‌های بسیجیان و جهادگرانی است که سال‌هاست با تکیه بر همین مولفه مهم در همه عرصه‌ها خدمت کرده‌اند.

انتهای پیام/