مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان گفت: 2 شهرک گلخانه‌ای پلدختر و دورود تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

حسین طولابی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: برای اجرای زیرساخت گلخانه‌های لرستان، سال گذشته توانستیم بالاترین اعتبارات را جذب کنیم به طوری که از محل اعتبارات شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور، ۵۰ میلیارد تومان به لرستان اختصاص یافت که این میزان اعتبار ۵۰ درصد اعتبارات کشور در این بخش بود.

وی افزود: با جذب اعتبار مذکور روند اجرای زیرساخت‌های سه شهرک گلخانه‌ای لرستان در شهرستان‌های بروجرد، دلفان و دورود تسریع شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان با اشاره به پیگیری‌های زیاد برای جذب این اعتبارات عنوان کرد: با جذب این اعتبار کارهای زیادی در شهرک‌های گلخانه‌ای استان انجام گرفت و در بحث زیرساخت‌ها پیشرفت‌های خوبی نیز حاصل شد.

وی در رابطه با شهرک گلخانه‌ای پلدختر بیان کرد: شهرک گلخانه‌ای واشیان پلدختر که ۲۰ هکتار است در حال واگذاری به سرمایه‌گذار بخش خصوصی است تا با این راهبرد تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

طولابی خاطرنشان کرد: محصول شهرک گلخانه‌ای واشیان پلدختر سبزی و صیفی است و به احتمال قوی محصول آن فلفل صادراتی باشد.

وی گفت: برای واگذاری شهرک گلخانه‌ای چغابهرام دورود نیز یک سرمایه گذار پای کار آمده و در مرحله تایید صلاحیت و اهلیت سنجی است که اگر به نتیجه مطلوب برسیم این گلخانه را که ۳۰ هکتار است به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان در رابطه با شهرک گلخانه‌ای شهید بروجردی در بروجرد نیز تصریح کرد: پیشرفت این شهرک تا پایان سال گذشته به نزدیک ۶۵ درصد رسید؛ چند روز گذشته نیز با حضور مدیران ارشد سازمان اتکا کشور جلسه‌ای برگزار شد و هم اکنون در حال بررسی مدارک مورد نیز برای واگذاری این شهرک به عنوان یک کشت و صنعت به سازمان اتکا هستیم.

وی اظهارداشت: درصورتی که شهرک گلخانه‌ای بروجرد به سازمان اتکا واگذار شود می‌توان گفت کار واگذاری حدود ۸۰ درصد شهرک‌های کشاورزی لرستان انجام شده و به سمت تولید پیش می‌روند.

طولابی افزود: به احتمال قوی تا پایان امسال دو شهرک گلخانه‌ای پلدختر و دورود به بهره‌برداری می‌رسند که با افتتاح آنها زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر به طور مستقیم و هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم فراهم می‌شود و این دو گلخانه سالانه ۱۶ هزار تن محصولات گلخانه‌ای خواهند داشت.

وی ضمن قدردانی از مسئولان دولتی و سازمان برنامه و بودجه کشور به جهت تخصیص اعتبارات لرستان عنوان کرد: در سفر نخست رئیس جمهور به لرستان تخصیص‌های خوبی لحاظ شد که توانستیم با این اعتبارات تحول خوبی در زیرساخت‌های شهرک‌های گلخانه‌ای لرستان به وجود آوریم.

انتهای پیام/