مدیر مرکز لرستان‌شناسی گفت: مرکز لرستان‌شناسی تشکیل شده تا مطالعات مختلف پراکنده ادارات و سازمان‌های استان در رابطه با لرستان، به صورت مدون و یکپارچه‌ در مرکز پژوهشی لرستان‌شناسی انجام شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی دانشگاه لرستان، علی نوری اظهارداشت: استان لرستان و دانشگاه لرستان دارای ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متعدد علمی، پژوهشی و تحقیقاتی است که باید از این ظرفیت‌ها، بیش از پیش، برای پیشرفت همه‌جانبه استان لرستان استفاده شود.

وی افزود: یکی از موضوعات مهم که از جمله اولویت‌های کاری مرکز لرستان‌شناسی بوده است برگزاری جشنواره اقوام ایران است که هم‌اکنون شاهد برگزاری سومین جشنواره سراسری اقوام ایران‌زمین هستیم که رویکردی متفاوت با جشنواره سال گذشته دارد.

نوری بیان کرد: در این جشنواره سه کمیته تشکیل شده است که شامل کمیته‌های علمی، اجرایی و فرهنگی می‌شود و مسئولیت کمیته علمی سومین جشنواره سراسری اقوام ایران زمین برعهده دانشگاه لرستان است.

وی تصریح کرد: برگزاری نشست‌های تخصصی سخنرانی که این روزها در دانشگاه لرستان در حال برگزاری است برآیند اقدامات کمیته علمی سومین جشنواره سراسری اقوام ایران است که مسئولیت این کمیته را دانشگاه لرستان عهده‌دار است.

مدیر مرکز لرستان‌شناسی گفت: برنامه ما این است که از ظرفیت‌های گوناگون اساتید، یاوران علمی و دانشجویان دانشگاه لرستان برای اجرای مطلوب پروژه‌های مرکز لرستان‌شناسی بهره‌گیری شود.