رئیس دانشگاه پیام نور لرستان گفت:دومین همایش ملی زبان‌های ایرانی و ادبیات بومی زاگرس اردیبهشت ماه امسال در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، عزت الله سپه‌وند در نشست شورای پژوهش دانشگاه پیام نور لرستان اظهارداشت: همایش ملی زبان‌های ایرانی و ادبیات بومی زاگرس ۲۷ اردیبهشت  ماه امسال در خرم‌آباد برگزار می‌شود.

وی به تبیین نقش، رسالت و جایگاه دانشگاه پیام‌نور در حوزه‌های علمی- پژوهش کشور، منطقه و استان پرداخت و افزود: ارسال ۴۰ مقاله به دومین همایش زبان‌های ایرانی و ادبیات بومی زاگرس نشانه‌ بازیابی نقش ویژه و محوریت این دانشگاه در پرداختن به فرهنگ فاخر ایرانیان است.

رئیس دانشگاه پیام نور لرستان عنوان کرد: دریافت ۴۰  مقاله و چاپ ۱۹ مقاله‌ برگزیده به صورت کامل در کتاب «جستارهای» این همایش در محور‌های مختلف ادبیات و زبان‌های کردی، لکی و لری، تکثر ادبی و زبانی حوزه‌ زاگرس از جلوه‌های تاریخی وحدت در عین کثرت ایرانیان است.

وی با اشاره به اخذ مجوز ISC این همایش علمی ملی بیان کرد: از مهمترین محور‌های این همایش پیوند‌های بنیادین زبان‌های ایرانی زاگرس و زبان فارسی، جلوه‌های ادب پایداری در زاگرس، جلوه‌های ادبیات عامه در زاگرس، نقش ادبیات بومی زاگرس در تقویت هویت ملی واسلامی، زبان‌های ایرانی زاگرس از منظر زبان‌شناسی اجتماعی، جلوه‌های عرفانی مذهبی و قرآنی در زبان‌های ایرانی و ادبیات زاگرس است.

انتهای پیام/