مدیرکل بنیاد شهید لرستان گفت: همزمان با هفته مقاومت، یادواره 1400 شهید بمباران لرستان برگزار می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام هبت‌اله هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی بروجرد که در فرمانداری برگزار شد، اظهارداشت: رزمندگان لرستان در عملیات‌های مختلف نقش خود را به خوبی ایفا کردند و یکی از شهدای استان که در دوران دفاع مقدس نقش مهمی داشت، شهید محمد بروجردی بود که همزمان با هفته مقاومت، مراسم بزرگداشت این شهید بزرگوار برگزار می‌شود.

وی افزود: هفته مقاومت بهترین فرصت است تا در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری یادواره‌ها، برنامه‌های مختلفی اجرا شود که در این ایام غبارروبی گلزار شهدا، برگزاری یادواره شهدا و سرکشی از خانواده‌های شهدا برگزار می‌گردد.

مدیرکل بنیاد شهید لرستان تصریح کرد: برای نخستین‌بار در استان، یادواره هزار و ۴۰۰ شهید بمباران لرستان برگزار می‌شود، این مراسم قرار است دوم خردادماه با حضور خانواده‌های شهدا برگزار گردد.

در ادامه منصور احمدی مدیرکل  فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان عنوان کرد: کار برای شهدا، بر همه ما واجب است و همه باید برای برگزاری یادواره‌های شهدا با همه توان تلاش کنیم و هدف از برگزاری این مراسم، معرفی اخلاق والای عالمانه شهدا است.

وی از سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به لرستان خبر داد و بیان کرد: چهارم و پنجم خرداد ماه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به لرستان سفر می‌کند که در روز جمعه، وزیر فرهنگ مهمان بروجرد است و در این سفر از چند خانواده شهید هنر و رسانه تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/