رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در 15 رشته برگزار می‌شود.

تقی دریکوندی در گفگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: چهل و ششمین دوره مسابقات قرآن اوقاف در استان لرستان همزمان با سایر شهرها برگزار می‌شود که علاقمندان تا ۱۵ خردادماه فرصت دارند تا در این مسابقات شرکت کنند.

وی افزود: این دوره از مسابقات برای افراد بالای ۱۸ سال در چهار بخش و بیش از ۱۵ رشته برگزار می‎‌شود که به‌جز رشته اذان، در مابقی رشته‌ها برای خواهران و برادران در نظر گرفته شده است.

رئیس اداره قرآنی اوقاف و امور خیریه لرستان تصریح کرد: این مسابقات از مرحله شهرستانی آغاز می‌شود و تا مرحله بین‌المللی ادامه دارد که در هر بخش نفرات برتر انتخاب و به مرحله استانی و کشوری معرفی می‌شوند. سال گذشته بیش از دو هزار نفر از لرستان در این مسابقات شرکت کردند و و یکی از شرکت‌کنندگان لرستانی در رشته تفسیر موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

دریکوندی بیان کرد: این مسابقات در بخش‌های گروهی، آوایی انفرادی، معارف عمومی و معارف تخصصی برگزار می‌شود، در بخش آوایی انفرادی رشته‌های حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزءقرآن، قرائت، ترتیل، دعاخوانی و اذان در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در بخش گروهی نیز مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن، در بخش معارف عمومی ترجمه سوره یاسین و الرحمن، در معارف تخصصی معارف قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه است که هر یک از این بخش‌ها شامل رشته‌های مختلفی می‌باشد و افراد علاقه می‌توانند شرکت نمایند.

انتهای‌پیام/