مسئله‌ای که زياد بايد به آن اهميت بدهيد حفظ وحدت است، وحدت خود را حفظ كنيد تا منافقين از خدا بي‌خبر در شما نفوذ نكنند.

به گزارشسفیرافلاک، شهید فرهادبختیاری دوازدهم فروردین ۱۳۴۸، در روستای اسبستان از توابع شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. به عنوان بسیجی در جبهه حضوریافت. یکم خرداد ۱۳۶۵، در حاج عمران عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار وی در بهشت رضای شهرستان زادگاهش واقع است.

وصیتنامه شهید فرهاد بختیاری

بسم الله الرحمن الرحیم

آنانکه در راه خدا ما کوشش و جدیت بخرج میدهد ما راهای خود را به آنها ارائه می‌دهیم  خداوند با نیکوکاران است بعد از حمد و ستایش خداوند قادر و تعالی و سلام درود به آقا  امام زمان یگانه منجی عالم بشریت و نایب بر حقش امام خمینی چند خطی که هم اکنون می‌خوانید وصیت یکی از بندهای حقیر و عاشقان حرم حسینی است.

از تمامی برادران و خواهرانی که این وصیت نامه را می‌خواننند تقاضا دارم که به‌خاطر خدا به آن عمل کنند برادران و خواهران عزیزیم قبل از هر چیزی بگذارید از حسین (ع) برایتان بگویم امام حسین(ع) روز عاشورا همه بستگانش را همراه داشت.

حالا می‌خواهم  چند تا سؤال بکنم جنگ و نبرد تا زمانی که مردان می‌توانند بجنگند، جنگیدن زنان حرام است پس چرا امام حسین زنان را به جنگ آورده بودند؟ آیا بچه‌های خردسال می‌توانند بجنگند؟ پس چرا امام حسین کودکان را به جنگ آورده بودند و غیره وغیره آیا می دانید منظور امام حسین از این کارها چه بوده ؟آری برادران و مادران و پدران امام حسین می خواهد به ما بفهماند که موقعه ای دین و آئین خداوند در خطر است دیگر آوردن زن به میدان هم واجب است امام حسین حتی کودک شیر خوارش را به میدان برد

در مسلخ عشق جان فداباید کرد

یعنی به حسین اقتدا باید کرد

بی‌سر به لقای یار باید رفتن

دینی است که اینگونه اداباید کرد

آری شاعر چه خوب سروده است بله ما باید از حسین سر مشق بگیریم. راهمان هدفمان جنگیدنمان عقیده‌مان باید مثل حسین باشد همانطور یکه شاعر می‌گوید باید به حسین اقتدا کرد.

باید از حسین (ع) آموخت روایتی هست که می گوید تمام زخمهای امام حسین (ع) خوب شد بجز دو تا از زخم ها یکی زخم کمرش و دیگری زخمی که کفار آن مردمان بی‌شرم و حیاء به قلب امام وارد کرده بودند (منظور شهادت حضرت عباس است که موقعه ای شهید شد امام فرمود کمرم را شکستی برادران و دیگری شهادت علی اکبر (ع) که فرمود ضربه‌ای بود بر قلبم پس برادران و پدران برادران شما و فرزندان شما هیچ موقع از برادران و فرزندان امام حسین عزیزتر نیست پس ما باید نه تنها برادران و فرزندان بلکه تمام وجودمان را فدای اسلام کنیم :شما را بخدا نگذارید خون حسین(ع) و اصحاب و شهدا پایمال شود.

با چنگ و دندان از دست آوردهای که حاصل ریختن خون هزاران شهید است پاسداری کنید و آگاه باشید همانطوریکه قرآن می‌فرماید بزودی کسانی که ظلم کرده‌اند مغلوب خواهند شد و کسانی که به آنها ظلم شده پیروز می‌شوند ما پیروزیم ولی باید خدارا فراموش نکنیم با دعا و مناجات نماز را همیشه اول وقت بخوانید دعاها را فراموش نکنید در دعای کمیل شرکت کنید و همانطوریکه قوت قلب مان خمینی عزیز می‌فرماید سنگرها را حفظ کنید (مسجد)امر به معروف و نهی از منکر یادتان نرود: مسئله اینکه زیاد باید به آن اهمیت بدهید حفظ وحدت است وحدت خود را حفظ کنید تا منافقین از خدا بی‌خبر در شما نفوذ نکنند.

و اما پدر و مادر عزیز در مرگ فرزندتان هیچ غم و اندوهی به خود را ندهید زیرا با اینکار شیطان را خوشحال می‌کنید و همچنین و دشمنان اسلام را بی‌نهایت و خوشحال می‌شوند و شما نباید چنین اجازه‌ای به خودتان بدهید چون فرزند امانتی است که خداوند متعال به شما واگذار کرده و هر موقعه‌ای هم که خواست خودش آن را می‌گیرد پس انسان مسلمانان نباید همیشه به فکر مادیات باشید: روزی خواهد رسید که همه از بین برویم حتی کوه‌ها و جنگل‌ها و خورشید و ماه وستارگان، به قول امام عزیز امروز اسلام در گروه اعمال ماست بله باید خالص برای خدا باشد پس عزیزان دلاور بگذارید عملتان خالص برای خدا باشد باز هم سفارش می‌کنم نماز یادتان نرود زیرا :الا بذکرالله تطمئن القوب فرزندانتان را به نماز خواندن تشویق کنید چون تنها نماز است که انسان را از کارهای زشت باز می‌دارد و انسان رابه صراط مستقیم هدایت می‌کند پس اگر فرزندان شما از همان اول نماز بخوانید دیگر به کارهای زشت رو نمی‌آورند نگذارید با کسانی که فساد  و اخلاقی دارند و در رفت و آمد باشند به نظر من  اگر انسان فرزندش را همیشه زیر نظر داشته باشد و او را یک فرد مسلمان ر مومن بار بیاورد و همچنین از او یک جنگجوی کامل بسازید تا انشاء بتواند از اسلام دفاع کند چونکه هنوز اول کار است و تنها یک چیز لازم است که باید به آن عمل کنیم  تا به پیروزی برسیم و آن اینست که قرآن می فرماید ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم  ما باید یاری کنیم دین خدا را تا خدا  ما را  یاری کند  و اگر  ما یاری نکنیم  دین خدا  را  معصیت  و گناه  کرده‌ایم  و به خون تمامی شهیدان راه دین از صدر  اسلام تا جنگ تحمیلی خیانت کرده‌ایم و نگذارید  حاصل خون شهیدان از دست برود برادران و پدران عزیز هیچ فردی نیست که هرگز نمیرد پس چه بهتر که این مردن با  افتخار  و در  راه خدا باشد: البته  شهادت خیلی آسان نیست و هر فردی که شهید  می‌شود باید خیلی مخلص باشد که به درجه شهادت برسد و من خیلی می‌ترسم که خداوند از من قبول  نکند و انسان  باید دعا کند و زاری کند که مبادا که جان را  که فدای دین خدا کرده خداوند قبول نماید پس برادران مواظب باشید عملتان خالص برای خدا باشد که در پایان از خداوند  متعال خواهان طول عمر امام هستم و دوم شهادت در راهش را مورد قبول خود فرماید به امید پیروزی اسلام.

انتهای پیام/