دبیر ستاد کنگره ملی شهدای لرستان گفت: تاکنون80 درصد برنامه‌های کنگره ملی شهدای لرستان انجام شده است.

به گزارش سفیرافلاک، کنگره ملی شهدا یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی است که امسال در استان لرستان برگزار می‌شود، از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی برای اجرای هرچه بهتر این کنگره انجام شده و کارها با همت متولیان در دستور کار قرار دارد.

لرستان شش هزار و ۵۴۴ شهید را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده که تلاش می‌شود تا این کنگره در شان شهدا و با محتواهای بسیار مناسب برگزار گردد.

ناصر فرید در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: در استان لرستان ۲۲ کمیته برای برگزاری کنگره ملی شهدای استان با همکاری و هماهنگی دستگاه‌ها تشکیل شده که از مدت‌ها قبل هر یک از کمیته‌ها، طبق برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه فعالیت دارند.

وی افزود: تاکنون ۸۰ درصد کارها و برنامه‌هایی که برای برگزاری کنگره مصوب شده، اجرا گردید و در این مدت باقیمانده نیز مابقی برنامه‌ها اجرا می‌شود که در نیمه اول سال، کنگره برگزار خواهد شد.

دبیر اجرایی ستاد کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید لرستان تصریح کرد: برای برگزاری این کنگره، بالغ بر ۸۰ جلد کتاب در نظر گرفته شده که تعدادی از آن‌ها آماده شده و مابقی نیز در حال چاپ هستند که این عنوان‌ها متناسب با دفاع مقدس می‌باشد.

فرید بیان کرد: در همین راستا نیز فیلم بلندی با همکاری روایت فتح ساخته می‌شود که در این فیلنم به نقش مهم رزمندگان لرستان در دوران هشت سال دفاع مقدس می پردازد که هم‌اکنون کار تحقیق و پژوهش آن در حال انجام است و سپس وارد مرحله بعدی برای ساخت می شود.

وی با اشاره به برگزاری ۹۰۰ یادواره شهدا در استان، گفت: این یادواره ها در بخش‌های مختلف شهرستان، خانگی، محلی، قشری و سایر بخش‌ها برگزار شده که هدف از اجرای آن‌ها ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

دبیر اجرایی ستاد کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید لرستان خاطرنشان کرد: از دیگر اقدامات لازم برای کنگره ملی شهدا، فضاسازی و ساخت المان‌ها است که در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/