ائمه‌جمعه لرستان با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها دخالت نکنند، گفتند: لرستان نیازمند تحول همراه با جهش است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته خرم‌آباد با اشاره به‌روز زبان فارسی، اظهار داشت: زبان فارسی دارای ادبیات پرافتخاری است که گستره خیلی از کشورها را در برگرفته است، این زبان علم اخلاق، عاطفه و حماسه است و همه باید تلاش کنیم زبان فارسی را پاس بداریم، تأسیس بنیاد سعدی، برگزاری دوره‌های مختلف در جهان حکایت از این  دارد که نظام ما نسبت به پاسداشت زبان فارسی اصرار دارد و با برنامه است بنابراین باید در نام‌گذاری ساختمان‌ها، خودرو، آگهی بازرگانی و سایر موارد از این زبان استفاده کرد.

وی با اشاره به شهادت امام صادق (ع)، افزود: شایسته است هم شب و هم روز شهادت مراسم‌های عزاداری و مراسم‌هایی که جنبه بیان و آموزه‌های معارف اهل‌بیت (ع) را در برداشته باشد، برگزار گردد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: استان ما نیازمند تحول همراه با جهش است و تأکید کردم مسئولان استانی از گذشته تاکنون تلاش کردند ولی گره‌کار به دست مقامات قضایی و کشوری باز می‌شود و باید برای راه‌اندازی این صنایع که می‌تواند هزاران نفر را مشغول کند، زمان‌بندی شود.

وی تصریح کرد: رهبری بر پیشرفت همراه با عدالت تأکیددارند و بارها تأکید کردند مراقب باشید فقرا پایمال نشوند و هرکسی به میزان کاری که انجام می‌دهد، درآمد کسب کند و مسیرهای دلال‌بازی بسته شود، باید مانند دفاع مقدس برای مقابله با این مهم باید لباس رزم پوشید و رزمندگانی که با مفسدین مبارزه می‌کنند باید مانند فرماندهان، پیشرو باشند البته باید از برخوردهای شعاری پرهیز کرد.

شاهرخی گفت: نباید چیزی گفت که سبب شود به خودمان آسیب بزنیم چراکه برخی چیزهایی می‌گویند که این سبب کاهش مشارکت مردم در انتخابات می‌شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: در ماه‌های منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی، فعالیت‌ها برای داوطلبان بیشتر می‌شود و خود نمایندگان هم سرکشی بیشتری دارند، توصیه می‌شود در این زمان باکسی بیعت نکنند و بگذارید جلوتر برویم تا یک انتخاب در طراز انقلاب برگزار شود البته دورهمی‌هایی شکل می‌گیرد، کسب اطلاع اشکال ندارد ولی باید در مسیری باشیم که مشکلات حل شود و ملاک‌های قومی را باید کنار گذاشت.

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بروجرد، اظهار داشت: سال‌ها پیش اتحادیه عرب برای شکست سوریه تلاش‌های زیادی کرد ولی بشار اسد با استفاده از فرامین رهبری و رشادت‌های شهید سلیمانی توانست پیروزی سوریه را رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه پیروزی جبهه مقاومت با محوریت ایران اسلامی است گفت: اگرچه اسرائیل برای جلوگیری از پیشروی جبهه مقاومت تلاش‌هایی می‌کند ولی به نتیجه نخواهد رسید و امروز این رژیم کودک‌کش از درون دچار مشکلاتی است که رو به نابودی می‌رود.

امام‌جمعه بروجرد عنوان کرد: حمله اسرائیل به فلسطین برای جبران شکست‌هایی است که خورده و به‌زودی شاهد از بین رفتن این رژیم غاصب اسرائیل خواهیم بود.

وی با تأکید بر اینکه نمایندگان مجلس در عزل و نصب‌ها دخالت نکنند، تصریح کرد: وظیفه و رسالت نمایندگان قانون‌گذاری است و نباید در عزل و نصب مدیران دخالت کنند.

حسینی با اشاره به شهادت امام صادق (ع) بیان کرد: امام صادق (ع) بسیار مظلوم بود و مانند دیگر امامان برای دین تلاش‌های بسیار زیادی انجام داد.

ضرورت رعایت حال قشر کارگری در جامعه

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کوهدشت، اظهار داشت: تعصبات باید بر افعال پسندیده و رفتارهای خوب باشد، دفاع منطقی از ارزش‌ها و پشتوانه‌های یک ملت بر اساس علم و آگاهی، نشانه‌های ثبات قدم بودن است.

وی افزود: از نشانه‌های جاهلیت و غیرمنطقی بودن این است که حمایت از باطل شود؛ اگر انسان بر عصبانیت باطل از دنیا برود پیامبر اکرم (ص) در اینجا فرمودند او از ما نیست.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به‌ضرورت رعایت حال قشر کارگری در جامعه، عنوان کرد: پیشرفت همراه با عدالت در کشور باید در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی اجتماعی، علمی و… همیشه باشد و با فساد مقابله شود.

وی با اشاره به مسئله برجام تصریح کرد: پنج سال پیش آمریکا از برجام خارج شد و یک قراردادی بسته‌ شد که اروپا به بند‌هایی عمل کند و ایران بر تعهدات خود بماند ولی اروپاییان متعهد نبودند و به هیچ‌یک از موارد عمل نکردند.

طهماسبی با اشاره به تحولات منطقه، گفت: در مذاکرات عربستان و یمن، این آمریکا است کارشکنی می‌کند؛ ولی الآن عربستان یمن را به رسمیت شناخته است.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن تسلیت سالروز شهادت امام صادق (ص) رئیس مذهب تشیع گفت: بایستی در بازار تورم کنترل شود؛ گرانی در بازار و اجاره‌بها با مکتب امام صادق (ع) سزاوار نیست باید رعایت حال مردم بشود.

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج سازندگی گفت: یادواره‌ای دریکی از محلات حاشیه‌ای شهر برگزار شد که بسیار خوب و باکیفیت بود؛ بسیجیان و جهادگران همواره در خدمت به مردم فعال هستند.

امام‌جمعه کوهدشت ضمن گرامیداشت هفته هلال‌احمر بیان کرد: باید با وحدت و برادری کار باید پیش برود؛ امیدواریم طبق شعار سال هم تورم مهار شود و هم تولید داخلی رشد یابد.

انتهای‌پیام/