مدیرکل تعاون روستایی لرستان گفت: امسال 20 مرکز خرید گندم در استان لرستان توسط تعاون روستایی راه‌اندازی شده است.

غلامعلی فتحی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: برداشت محصولات زراعی در جنوب استان معمولا از خردادماه آغاز می‌شود که با توجه به نزول رحمت‌الهی، امسال میزان تولید این محصولات افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه تعاون روستایی ۲۰ مرکز خرید گندم در استان راه‌اندازی کرده است، افزود: اقدامات اولیه برای آمادگی مراکز خرید گندم انجام شده و به محض برداشت گندم، این مراکز آماده خرید هستند تا کشاورزان به راحتی بتوانند محصول خود را تحویل دهند.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان تصریح کرد: در حال حاضر قیمت خرید هر کیلو گندم ۱۵ هزار تومان اعلام شده است که کشاورزان بعد از برداشت محصول می‌توانند تحویل مراکز دهند.

فتحی بیان کرد: سال گذشته تعاون روستایی لرستان ۴۳ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرد که امسال با توجه به افزایش عملکرد و تولید محصول، پیش‌بینی می‌شود میزان خرید گندم بیشتر شود.

وی گفت: همزمان با خرید تضمینی گندم، ۱۱ مرکز هم برای خرید کلزا در نظر گرفته شده و علاوه بر این نیز پنج مرکز خرید کاملینا ایجاد شده که برای نخسین‌بار در سطح پنج هزار هکتار از اراضی، کاملینا کشت شده است و تعاون روستایی این محصول را به صورت توافقی خریداری می‌کند.

مدیرکل تعاون روستایی لرستان عنوان کرد: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی، اعتباری در اختیار تعاون روستایی قرار گرفت که برهمین اساس تعدادی از انبارهای تعاون روستایی تعمیر می‌شوند.

انتهای پیام/