معاون هواشناسی لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود از امروز بعداظهر تا عصر روز دوشنبه مخاطرات وزش باد و گرد و خاک را در استان داشته باشیم

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: با توجه به تشکیل یک توده گرد و غبار در کشور عراق، پیش‌بینی می‌شود که این گرد و غبار از عصر امروز به سمت نیمه غربی کشور رخنه کند.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود از امروز بعداظهر تا عصر روز دوشنبه مخاطرات وزش باد و گرد و خاک را در استان داشته باشیم که با توجه به این شرایط هشدار سطح زرد را صادر کردیم.

معاون هواشناسی لرستان عنوان کرد: در پی نفوذ گرد و خاک به آسمان استان، وزش باد نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه پدیده گرد و غبار اغلب نقاط استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد گفت: سقوط اشیاء، خسارت به برخی سازه‌ها به ویژه سازه‌های سبک مانند گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی، شکستن سرشاخه‌های درختان، کاهش میدان دید افقی و افت کیفیت هوا از جمله مخاطرات این پدیده است.

اکبری تصریح کرد: در بحث وضعیت آب و هوا نیز طی امروز و فردا در منطقه پوشش ابر داریم که برای امروز در برخی مناطق شمالی استان در ساعات بعداظهر و عصرگاهی بارش پراکنده و گاهی رعد و برق را به دنبال دارد.
انتهای پیام/