دبیر هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی لرستان گفت: هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی استان لرستان امروز با حضور استاندار لرستان تشکیل شد.

به گزارش سفیرافلاک، رحمان کلانتری ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت:  امروز نخستین جلسه هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی استان لرستان با حضور استاندار لرستان در سالن جلسات استانداری لرستان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه مسعود صادقی رئیس بنیاد نخبگان لرستان به عنوان رئیس هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی لرستان معرفی شده است افزود: تشکیل هیأت اندیشه‌ورز ابتکار عمل بنیاد ملی نخبگان بوده است تا نخبگان جوان دانشگاهی و عضو بنیاد نخبگان در تصمیم‌گیری‌های کلان استان ورود پیدا کنند.

دبیر هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی لرستان عنوان کرد: در شیوه‌نامه این هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی بر تلاش در جهت رفع خلع‌های علمی و فکری در مورد چالش‌های پیش روی استان و کشور و به عبارتی ارائه راه حل از سوی نخبگان اشاره شده است.

وی بیان کرد: در این رابطه بنیاد نخبگان با وزارت کشور توافقی به عمل آورده و تشکیل هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی به استانداران کشور ابلاغ شده است که متعاقب این برنامه، بنیاد نخبکان لرستان نیز تشکیل شد.

کلانتری گفت: هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی لرستان هفت کارگروه آب و محیط زیست، کشاورزی، کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان، زنان – خانواده و آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ- رسانه و فضای مجازی در زمینه علم و فناوری، شهر هوشمند و توسعه شهری، سلامت و کارگروه توریسم گردشگری و صنایع خلاق صنعتی تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: به جزء کارگروه توریسم گردشگری و صنایع خلاق صنعتی امروز اعضای مابقی کارگروه‌ها به استاندار لرستان معرفی شدند و استاندار نیز براساس شرایط احکامی را برای آنها صادر کرد.

دبیر هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی لرستان خاطرنشان کرد: امروز در جلسه نخست هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی لرستان توضیحاتی در مورد هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی و سازو کارهای آن مطرح و احکام آن از طرف استاندار لرستان اعلام شد.

وی اظهارداشت: شیوه نامه تشکیل این هیأت در راستای تحقق سند راهبردری کشور در امور نخبگان مبنی بر گسترش تعامل سطوح مختلف حاکمیتی برای مشارکت اجتماعات نخبگانی در امور  مسئله شناسی، آینده نگاری، تصمیم‌سازی و برنامه‌ریزی در دستگاه‌های اجرایی استان تهیه شده  است.

کلانتری افزود: هدف از تشکیل هیأت اندیشه‌ورز نخبگانی شبکه‌سازی گروه‌های نخبگانی، حمایت از ایجاد اجتماعات نخبگانی، افزایش حفظ دلبستگی و نقش آفرینی در حل مسائل استان و معرفی مستعدان برتر نخبگان به سازمان‌ها و نهادهای استان برای همکاری و به کارگیری در حل مسائل استان است.

وی عنوان کرد: برنامه داریم این ساز و کار ادامه‌دار باشد و کارگروه‌ها کارهای خود را منظم پیش ببرند و در جلسات دیگر با دست پُر وارد میدان شوند.

انتهای پیام/