رئیس کل دادگستری لرستان گفت: راه‌اندازی سامانه پیامکی راهی برای کسب سریع اطلاعات توسط مردم است و می‌تواند جهت کسب گزارشات مردمی بدون واسطه و سریع مفید و موثر باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سعید شهواری در جلسه شورای معاونین دادگستری لرستان ضمن تسلیت سالروز شهادت امام ششم حضرت امام جعفر صادق (ع) اظهارداشت: امام صادق (ع) فرمودند ای شیعیان ما آبرو و زینت ما باشید و سبب بی‌آبرویی ما نباشید، با مردم خوب صحبت کنید زبان‌تان را حفظ کنید و از حرف‌های زشت بپرهیزید، بنابراین شیعیان باید در همه امور زندگی، رفتار، گفتار و اعمال شایسته داشته و مانند ائمه الگو باشند.

وی افزود: رئیس کل دادگستری باید با مردم تعامل و ارتباط مستمری داشته باشد که در این رابطه سامانه پیامکی جهت ارتباط مستقیم مردم از سراسر استان با رئیس کل راه‌اندازی می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان عنوان کرد: پیامک‌های مذکور پس از وصول توسط بنده به بخش‌های مختلف دادگستری جهت پیگیری دقیق و اعلام نتیجه به شخص پیامک کننده باز ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: راه‌اندازی سامانه پیامکی راهی برای کسب سریع اطلاعات توسط مردم است از این رو این سامانه می‌تواند جهت کسب گزارشات مردمی بدون واسطه و سریع مفید و موثر باشد و ما در دادگستری در دسترس مردم هستیم و گزارش‌های آنها را مستقیم و بدون واسطه می‌شنویم.

شهواری در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه بابرنامه های هفته قوه قضائیه گفت: از هم اکنون باید بدای هفته قوه قضائیه برنامه‌ریزی شود و این هفته را هر چه بهتر و در شان شهدای قوه قضائیه برگزار کرد.

وی تصریح کرد: ما وظیفه داریم خدمات‌مان را به راحتی در دسترس مردم قرار دهیم و مردم نیز بتوانند به راحتی با دادگستری ارتباط داشته باشند به همین جهت میز خدمت به صورت هر چند وقت یکبار توسط بنده و معاونان دادگستری در مصلی نماز جمعه الغدیر خرم‌آباد برگزار می‌شود.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه استقرار شعب صلحی در اجرای احکام در رابطه با پرونده‌های دیه و رد مال می‌تواند موثر باشد خاطرنشان کرد: در رابطه با آرا جایگزین حبس نیز باید آموزش‌های لازم و راهکارهای ضروری به کارکنان و قضات آموخته شود تا حتی‌الامکان از حبس افراد جلوگیری شود.
انتهای پیام/