مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: 320 میلیارد تومان طی ۲ سال گذشته برای شهرک‌های صنعتی استان لرستان هزینه شده است.

به گزارش سفیرافلاک، فرزاد محمدی امروز در مراسم کلنگ‌زنی دومین کارخانه فروسیلیس و ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی بروجرد اظهارداشت: در استان ۲۴ شهرک صنعتی مصوب وجود دارد که از این تعداد ۱۹ شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: مجموع اراضی شهرک‌های صنعتی در استان هزار و ۶۱۲ هکتار است که ۸۰۱ قرارداد در این شهرک‌ها منعقد شده و زمینه حضور ۴۶۰ واحد تولیدی نیز فراهم شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان تصریح کرد: با توجه به اینکه ۶۹ منطقه ویژه اقتصادی در کل کشور مصوب شده، ۴۶ منطقه دارای سازمان مسئول بوده، ۳۰ منطقه فعال و ۱۶ منطقه ویژه اقتصادی در حال بهره‌برداری است که در استان لرستان سه منطقه ویژه اقتصادی مصوب شده که از این تعداد دو منطقه فعال است.

وی بیان کرد: طی دو سال گذشته بالغ بر ۳۲۰ میلیارد تومان برای شهرک‌های صنعتی استان هزینه شده و سهم این منطقه ویژه اقتصادی در بروجرد ۸۰ میلیارد تومان است که این منطقه از اهمیت بالایی برخوردار است و می‌تواند پیشران اقتصادی باشد.

محمدی با بیان اینکه سال گذشته ۷۲ مگاوات برق به ظرفیت برق شهرک‌های صنعتی استان اضافه شده است، گفت: تا قبل از این پروژه کل برق شهرک‌ها ۱۴۵ مگاوات بود که سال گذشته ۷۲ مگاوات به این ظرفیت اضافه شده و برق پایدار را برای این شهرک‌ها ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: وجود گمرک در منطقه ویژه اقتصادی بروجرد برای استقرار مناطق ویژه اقتصادی است که این ساختمان به سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان احداث می‌شود.

انتهای پیام/