دیبر ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش لرستان گفت: 32 هزار نوآموز امسال وارد پایه اول ابتدایی می‌شوند که 62 درصد نوآموزان سنجش شده‌اند.

حمید میرساکی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: برای سال تحصیلی جدید ۳۲ هزار نوآموز لرستانی وارد پایه اول ابتدایی می‌شوند که از این تعداد تاکنون ۱۸ هزار نوآموز سنجش شده‌اند.

وی افزود: سنجش نوآموزان از دی‌ماه آغاز شده و ۶۲ درصد نوآموزان سنجش شده که هشت هزار نوآموز مربوط به مناطق عشایری است و تلاش می‌شود تا همه نوآموزان مورد سنجش قرار گیرند.

دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش لرستان تصریح کرد: ثبت نام قطعی دانش‌آموزان از اول تیرماه آغاز می‌شود که دو مرحله‌ای است، در مرحله اول خانواده‌ها می‌توانند به صورت غیرحضوری اقدام به ثبت نام نمایند و سپس با ارسال کُد، به مدرسه مراجعه کرده و سایر اقدامات ثبت‌نام را انجام دهند.

میرساکی بیان کرد: همه نوآموزان باید در سامانه الکترونیکی ثبت‌نام نمایند چرا که افرادی که در این سامانه ثبت‌نام نشده باشند، نمی‌توانند کتاب دریافت نمایند.

وی خاطرنشان کرد: امسال بخشی به موارد ثبت‌نام اضافه شده که اگر پدر و مادر یک دانش‌آموز شاغل باشند، می‌توانند فرزند خود را در محدوده جغرافیایی محل کار خود ثبت‌نام کنند.

دبیر ستاد ثبت‌نام آموزش و پرورش لرستان خاطرنشان کرد: دریافت هرگونه وجه از والدین به‌جز هزینه بیمه و کتاب، تخلف است و خانواده‌ها می‌توانند فقط به ازای این دو موضوع هزینه پرداخت نمایند.

انتهای پیام/