استاندار لرستان گفت: بزرگترین مجتمع‌های خاویاری کشور با اعتباری بالغ بر 750 میلیارد تومان در لرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، در راستای ایجاد بزرگترین مجتمع‌های خاویاری کشور در استان لرستان، تفاهم‌نامه سه جانبه‌ای بین استانداری لرستان، سازمان شیلات ایران و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) منعقد شد که ایجاد امنیت غذایی، محرومیت‌زدایی در منطقه، ایجاد اشتغال و درآمد از طریق تولید آبزیان، توسعه صادرات غیر نفتی در استان و ارزآوری در لرستان از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه ذکر شد.

در این تفاهم‌نامه که با امضاء استاندار لرستان، رئیس سازمان شیلات و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) رسید، بنا شد با اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومانی سازمان شیلات ایران، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مجتمع‌های پرورش ماهی خاویاری کشور در لرستان ایجاد شود.

فرهاد زیویار استاندار لرستان در حاشیه این دیدار اظهارداشت: امضاء این تفاهم‌نامه در حوزه آبزی‌پروری لرستان یک انقلاب ایجاد می‌کند و با توجه به برنامه‌های دولت سیزدهم برای افزایش ظرفیت‌ شیلات در لرستان، با انعقاد این تفاهم‌نامه تولیدات شیلات استان به دو برابر افزایش می‌یابد.

 وی افزود: براساس تفاهم‌نامه مذکور چندین مجتمع بزرگ آبزی‌پروری در استان راه‌اندازی می‌شود که مهم‌ترین آنها ایجاد مجتمع‌های خاویاری با ظرفیت ۱۰ هزار تن است.

استاندار لرستان با بیان اینکه ظرفیت تولید خاویار در این مجتمع‌ها با ظرفیت تولیدی کل کشور برابری خواهد کرد گفت: برای ایجاد بازار فروش این مجتمع‌ها نیز یک بازارچه مرکزیِ آبزیان در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

وی گفت: در این بازارچه محصولات با قیمت مناسب به مردم عرضه و صادرات آبزیان به مناطق مختلف کشور و خارج از کشور نیز انجام خواهد شد.

انتهای پیام/