مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان از امضا تفاهم‌نامه با اداره‌کل فنی و حرفه‌ای لرستان برای ایجاد اشتغال پایدار 700 زن بی‌سرپرست، بدسرپرست و مجرد خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فریبا ولی‌پور اظهارداشت: با توجه به دغدغه‌ای که استاندار لرستان نسبت به موضوع حمایت از زنان بی‌سرپرست و کم‌بضاعت داشت، تفاهم‌نامه‌ای با اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای منعقد شد.

وی افزود: در این راستا اداره‌کل متعهد شد برای تعدادی از زنان، آموزش‌های مهارتی در رشته‌های خیاطی، قالی‌بافی، گلیم‌بافی، چرم‌دوزی و چلنگری را به صورت رایگان انجام داده و پایداری شغلی آنها را تا پایان دولت سیزدهم عهده‌دار شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری لرستان بیان کرد: پایداری شغلی این زنان از طریق کارآفرینان فنی و حرفه‌ای به صورتی که مواد اولیه کار به صورت رایگان در اختیار آنها قرار داده شده و محصولات تولیدی آنها نیز به صورت تضمینی خریداری شود، است.

وی تصریح کرد: پیش‌بینی ما بر این است که در پایان دولت سیزدهم این زنان به پایداری شغلی رسیده و ثبات کاری خود را پیدا می‌کنند، همچنین تامین مواد اولیه آموزشی و اعطای گواهی مهارت از دیگر تعهدات اداره‌کل فنی و حرفه‌ای است.

ولی‌پور با اشاره به دغدغه‌مندی نسبت به زنان کار دلفان و سهم ۲۰۰ نفری این شهرستان، ‌گفت: از این تعداد و با توجه به دغدغه استاندار نسبت به حمایت از زنان کم‌بضاعت شهرستان دلفان ۲۰۰ نفر به این شهرستان اختصاص پیدا کرد، علاوه بر این نیز شهرستان‌های خرم‌آباد و بروجرد هر کدام ۷۵ نفر و به سایر شهرستان‌های دیگر نیز طبق جمعیت سهمی اختصاص داده شده است.

انتهای‌پیام/