دبیر اجرایی کنگره بین‌المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران گفت: در بحث غربالگری نوزادان در کشور، به پوشش ۹۸ درصدی رسیده‌ایم.

به گزارش سفیرافلاک، غلامرضا حمزه‌لو دبیر اجرایی چهاردهمین کنگره بین‌المللی و بیستمین کنگره کشوری ارتقای کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در مراسم افتتاحیه کنگره که در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، اظهار کرد: بی تردید این کنگره به مهم‌ترین رویداد علمی در حوزه آزمایشگاهی پزشکی تبدیل شده و در راستای رفع نیازمندی‌ها و ارتقای سلامت به چالش‌های این حوزه می‌پردازد و شرکت کنندگان را با حوزه جدید پزشکی آشنا می‌کند که با استقبال خوبی نیز مواجه شده است.

وی افزود: کنگره پیش رو حاصل همکاری تعدادی اساتید برجسته و اعضای انجمن علمی و بالینی از سراسر کشور است که ما را در برگزاری این کنگره همراهی می‌کند.

حمزه‌لو گفت: این کنگره علاوه بر متمایز بودن وجه علمی خود، در جهت گیری و تمرکز بر بیومارکرها در ۲۷ نشست و ۴۰ کارگاه آموزشی، به سایر موارد می‌پردازد.

وی بیان کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای کنگره این است که در هر دوره سعی دارد به موضوعات مهم بپردازد بحث غربالگری نوزادان در سال ۸۴ برای اولین بار مطرح شد و خوشبختانه اکنون پوشش آن به ۹۸ درصد رسیده است.

حمزه‌لو افزود: بخش اعتبارسنجی انجمن فعالیت خوبی داشته و به عضویت کامل اتحادیه جدید التاسیسی درآمده است همچنین موضوع تعیین محدوده‌های مرجع در آزمایشگاه‌های پزشکی به نتیجه رسیده است.

وی اضافه کرد: در برگزاری این کنگره تلاش شده است با نوآوری، توسعه و ارتقای برنامه نرم افزاری، روش هوشمندسازی این برنامه را تجربه کنیم در این راستا تمام برنامه‌ها در سامانه نرم افزاری کنگره طراحی شده است.

دبیر اجرایی کنگره گفت: آزمایشگاه‌ها با شرایط بحرانی روبرو هستند لذا اجرای برنامه‌های این کنگره با چالش مواجه شد اما سعی شده است این موارد به کمترین شکل ممکن باشد.

وی تصریح کرد: جشنواره‌ای در این کنگره داریم که به تقدیر از همکاران در حوزه‌های مختلف می‌پردازیم بخش دیگر این کنگره نیز بحث پوسترها است و آثار دانشجویی و مقالات را به نمایش می‌گذاریم.

حمزه‌لو گفت: هر برنامه علمی در ابعاد این کنگره که ۴ هزار شرکت کننده و ۲۰۰ نفر همکار اجرایی دارد بدون چالش و کاستی نیست که از همه همکاران و دوستان بابت کوتاهی‌ها پوزش می‌طلبم.

بیستمین کنگره کشوری و چهاردهمین کنگره بین‌المللی ارتقا کیفیت خدمات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی ایران در روزهای ۲۶ لغایت ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر