نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس در رابطه با اجرای حکم اعدام ۳ نفر از اشرار مسلح که منجر به شهادت ۳ نفر در اصفهان شدند گفت: اجرای حکم قانون بهترین و عادلانه‌ترین کار است که انجام می‌گیرد، اگر شخصی بی‌گناه است تبرئه شود و اگر مجرم و قاتل است باید براساس قانون اسلامی قصاص انجام شود.

یحیی ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، در رابطه با اجرای حکم اعدام سه نفر از اشرار مسلح که در جریان اغتشاشات روز ۲۵ آبان ماه سال گذشته در محله خانه اصفهان سبب شهادت سرهنگ اسماعیل چراغی از فرماندهان یگان ویژه اصفهان و دو نفر از نیروهای مردمی بسیج شده بودند اظهارداشت: بحث اعتراض با اغتشاش کاملا متفاوت است به طوری که اعتراض به معنای انتقاد کردن و ایراد گرفتن است و در واقع فرد یا گروهی که به یک عمل یا رفتاری انتقاد داشته باشند نسبت به آن موضوع انتقاد و مطالبه‌گیری می‌کنند تا خواسته خود را به گوش مسئولان یا قصورکنندگان برسانند اما بحث اغتشاش فرق دارد و به معنای آشوب، بلبشو و شورش است و در جریان آن، گروه اغتشاشگر در پی آشوب، اختلال، و هرج و مرج اجتماعی و سیاسی هستند.

وی افزود: وقتی فرد یا افرادی به روی کسی اسلحه می‌کشند مسلما باید پاسخگوی کار خود باشند بنابراین نمی‌شود فرد یا افرادی جانشان را از دست بدهند و بعد به راحتی گفته شود در قالب اعتراض بوده است.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اجرای حکم قانون بهترین و عادلانه‌ترین کار است که انجام می‌گیرد، اگر شخصی بی‌گناه است تبرئه شود و اگر مجرم و قاتل است باید براساس قانون اسلامی قصاص انجام شود.

وی بیان کرد: آیا اشخاصی حق دارند کسی را بکشند اما کسی حق ندارد آنها را قصاص کند؟! این رفتار غیر منطقی و غیر اخلاقی است بنابراین در این رابطه توصیه ما بر این است که مُر قانون انجام گیرد.

ابراهیمی با بیان اینکه اجرای قانون بهترین حکم عدالت است و باید اجرا شود گفت: کسی که اعتراض دارد و در قالب اعتراض به خیابان می‌آید با کسی که به قصد اغتشاش وارد میدان می‌شود و دست به اسلحه می‌گیرد کاملا متفاوت است.

وی تصریح کرد: ضدانقلاب نیز هیچ موقع طرفدار نظام جمهوری اسلامی نبوده و دوست دارد در جامعه ما بلبشو و آشوب باشد تا بتوانند حرف خود را به کرسی بنشانند و همچنین آنها می‌خواهند قانون در این مملکت اجرا نشود و این کاری کاملا برنامه‌ریزی شده است و همیشه دشمن سعی دارد فضای رسانه‌ای را در دست بگیرد بدون اینکه ما حق انجام کاری را داشته باشیم.

انتهای پیام/