نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با بیان اینکه افرادی که از اشرار حمایت می‌کنند، بانی جنگ‌های نیابتی بودند گفت: جنایتکاران باید به اشد مجازات برسند.

مهرداد ویسکرمی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهارداشت: فلسفه اینکه قرآن می‌فرماید قصاص، یعنی اینکه وقتی کسی، فردی را به قتل رسانده باید خود فرد هم کشته شود، در حادثه خانه اصفهان، افراد قاتل و اشرار خودشان اعتراف کردند که به صورت عمدی و علنی در شرایط خاص کشور، دست به این حادثه زدند و سه نفر از عزیزان و فرزندان این کشور به شهادت رسیدند.

وی افزود: حال حکم قصاص عاملان شهادت سه مدافع امنیت در اصفهان صادر شده و عده‌ای سعی دارند تا از ظالم حمایت کنند در حالی که باید با ظالمان و اشرار برخورد جدی صورت گیرد و این مجازات اگر حالت بازدارنده نداشته باشد، بعدها کلیات امنیت جامعه را به خطر می‌اندازد و این دستور قرآن به خاطر این است که اشرار قصاص شوند و این اقدام از امنیت جامعه حمایت می‌کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در شرایطی که کشور تحت هجمه دشمنان بود، این اشرار چنین ضربه‌ای را از درون کشور وارد کردند و در واقع با این اقدام به آرامش ضربه زدند و سبب ایجاد رعب و وحشت در جامعه شدند که باید به اشد مجازات برسند.

ویسکرمی با بیان اینکه کسانی که به عنوان مدافعان امنیت به شهادت رسیدند از بهترین فرزندان این سرزمین بودند، گفت: حالا که وقت قصاص است برخی اشرار را مستحق حمایت می‌دانند و این حمایت‌ها ریشه در جریان و افرادی دارد که بانی جنگ‌های ترکیبی بودند، در حالی که با شهادت عزیزیان ما، فرزندانی یتیم شدند و پدران و مادرانی داغدار فرزند خود شدند.

وی عنوان کرد: چند ماه پیش این اشرار، مدافعان امنیت را به شهادت رسانده‌ و حالا برخی سعی دارند تا جای جلاد و شهید را عوض کنند و برخورد و قصاص با جنایتکاران و اشرار مطالبه مردم است چرا که اگر برخورد نشود، در هر فرصتی این جنایت‌ها را ادامه می‌دهند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از فلسفه‌های قصاص نیز بحث عبرت‌گیری است و سبب می‌شود تا دیگران عبرت بگیرند.
انتهای‌پیام/