فرماندار بروجرد گفت: بانک‌ها ملزم هستند تسهیلات ازدواج و فرزندآوری را تسریع کنند تا شاهد نتیجه اجرای این قوانین باشیم.

به گزارش سفیرافلاک، مسلم مرادی در شورای اداری بروجرد که در فرمانداری برگزار شد اظهارداشت: جمعیت شهرستان بروجرد ۳۴۵ هزار نفر است که در سال گذشته میزان موالید سه هزار و ۶۰۴ نوزاد بوده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ولادت حدود هفت درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در هر کشوری مولفه‌هایی به عنوان قدرت تعریف شده که جمعیت یکی از این ارکان است ولی نرخ باروری در کشور طی دهه‌های گذشته بسیار کاهش یافته است.

فرماندار بروجرد تصریح کرد: در چند دهه قبل، تبلیغات گسترده‌ای برای کاهش تعداد فرزندان خانواده انجام شد و این تبلیغات و اجرای آن، اثرات بسیار منفی را به جای گذاشت به طوری که امروز با کاهش نرخ جمعیت مواجه هستیم.

مرادی بیان کرد: تبلیغات برای کاهش جمعیت به گونه‌ای بود که همه باور کردند باید فرزندان کم و کمتر شود و امروز با توجه به اهمیت موضوع جمعیت، لازم است که باورها را تغییر داد تا این کاهش، جبران شود.

وی با اشاره به مشوق‌های فرزندآوری گفت: بانک‌ها ملزم هستند تسهیلات ازدواج و فرزندآوری را تسریع کنند تا شاهد نتیجه اجرای این قوانین باشیم چرا که برای برخی از موضوعات، قوانین خوبی در نظر گرفته می‌شود ولی به خوبی اجرا نمی‌شوند بنابراین لازم است نظارت‌ها در این زمینه افزایش یابد.
انتهای پیام/