استاندار لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی لرستان موظف هستند در زمینه ترویج جوانی جمعیت و فرزندآوری از تمامی امکانات خود استفاده کنند.


به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار در جلسه قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان اظهارداشت: فرهنگ‌سازی در قالب برنامه‌های متعددی از جمله کار رسانه‌ای، تبلیغات و آموزش‌های چهره به چهره محقق می‌شود.

وی افزود: برنامه‌های آموزشی باید کارشناسانه و به گونه‌ای باشد که به خوبی مخاطبان را به موضوع فرزندآوری ترغیب کند، البته امکانات و دستورالعمل‌ها به عنوان ابزار مشوق نیز در مرحله‌های بعد بسیار تأثیر گذاراند که باید در نظر گرفته شده و تداوم داشته باشند.

استاندار لرستان با اشاره به شرایط حساس موضوع جمعیت در کشور و استان، گفت: جلسات قرارگاه باید به صورت منظم برگزار شده و هر دستگاه اقدامات خود را به صورت ساماندهی شده ارائه دهد، همچنین کمیته‌های تخصصی ذیل این قرارگاه نیز باید به صورت منظم برگزار و نتایج آن به صورت مقایسه‌ای بررسی شوند.

وی به تأثیرات منفی پیری جمعیت در شرایط کشور، جامعه و آداب و رسوم‌ها اشاره کرد و افزود: در مسیر ترویج جوانی جمعیت همه ما مسئول هستیم و تمامی دستگاه‌ها موظف هستند در این راه از تمامی امکانات خود استفاده کنند.

زیویار با بیان اینکه موضوع پیری جمعیت کشور یک توطئه از طرف دشمنان خارج از مرزهای کشور است، بیان کرد: در طول سال‌ها برنامه‌ریزی به اذهان ما تزریق شد و پیشگیری از مسیر پیری مفرط جمعیت و افزایش نرخ موالید برنامه دشواری است که عزم همگانی می‌طلبد.

انتهای‌پیام/