رئیس کل دادگستری لرستان گفت: آن بخش از پرونده‌های تصادفات که قابل گذشت است را به شورای حل اختلاف واگذار می‌کنیم چون این کار سبب کاهش ورودی شعب به دادسرا می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سعید شهوانی امروز در حاشیه بازدید از حوزه قضایی چگنی و دادگاه عمومی بخش ویسیان اظهارداشت: رسیدگی به وضع ساختمان و زیبایی بصری لازم است و ضرورت دارد محیط کار کارکنان، قضات و ارباب رجوع در شأن و منزلت آن‌ها باشد.

وی تاکید کرد: قرارهای بازداشت باید نظارت لازم انجام گیرد و تا حد امکان از بازداشت برای مدت کوتاه خودداری شود.

رئیس کل دادگستری لرستان ورودی پرونده در دادگستری و دادسرای شهرستان چگنی را مناسب دانست و عنوان کرد: با توجه به این میزان ورودی می‌شود آمار موجودی پرونده‌ها را کاهش داد که این موضوع به لحاظ روحی برای کارکنان نیز بسیار مطلوب است.

وی بیان کرد: با توجه به برنامه‌ریزی های انجام شده بنا داریم آن بخش از پرونده‌های تصادفات که قابل گذشت است را به شورای حل اختلاف واگذار کنیم چرا که این کار سبب کاهش ورودی شعب به دادسرا می‌شود.

شهواری تاکید کرد: روسای دادگستری و دادستان‌ها باید در شهرستان مستقر باشند همچنین تکریم ارباب رجوع مسئله بسیار مهمی است که همه کارکنان و قضات باید به آن اهمیت ویژه‌ای دهند.

رئیس کل دادگستری لرستان سرقت را یکی از آثار بیکاری برشمرد و گفت: با اقدامات ابتکاری از بزرگان منطقه در راستای حل و فصل پرونده‌ها نهایت استفاده برده شود.

وی تصریح کرد: کار باید دلسوزانه و در راه رضای خدا انجام شود و رفع مشکل خلق الله باید دغدغه مسئولان قضایی باشد.

انتهای پیام/