رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه استفاده از آرا جایگزین حبس یکی از سیاست‌های قوه قضائیه است گفت: استفاده از این موضوع باید در دستور کار قضات قرار گیرد تا از حبس‌های بی‌مورد جلوگیری شود.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سعید شهواری امروز در حاشیه دیدار با کارکنان و قضات حوزه قضایی الیگودرز و دادگاه عمومی بخش زاغه اظهارداشت: نواقص موجود باید پیگیری و رفع شوند.

وی به لزوم استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات موجود تاکید کرد و افزود: انجام کارهای دادگستری باید به سمت الکترونیکی بودن پیش برود.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه استفاده از آرا جایگزین حبس یکی از سیاست‌های قوه قضائیه است عنوان کرد: استفاده از این موضوع باید در دستور کار قضات قرار گیرد تا از حبس‌های بی‌مورد جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه دادرسی الکترونیکی از مطالبات قوه قضائیه بوده و باید امکانات و اراده در جهت افزایش آن باشد تصریح کرد: فرآیندهای معیوب در دادگستری باید شناسایی و حتماً اصلاح شوند.

شهواری به لزوم تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت: هرچه زحمت بکشیم و عملکرد مثبت داشته باشیم ولی ارباب رجوع را تکریم نکنیم هیچ فایده‌ای ندارد.

وی موضوع آمار باید واقعی‌سازی شود همچنین فرهنگ مشورت باید در بین قضات جا بیافتد زیرا این موضوع سبب پیشرفت قضات و تسهیل امر قضا می‌شود.

انتهای پیام/