معاون هواشناسی لرستان گفت: امروز برای اغلب نقاط استان لرستان بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

زینب اکبری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک در رابطه با وضعیت آب و هوای لرستان طی ساعات و روزهای آینده اظهارداشت: در ساعاتی از امروز و فردا با شدت و ضعف جو استان تحت تاثیر ریزگردها، غبار آلود  است که این وضعیت کاهش میدان دید افقی و افت کیفیت هوا را به دنبال دارد.

وی افزود: براساس تحلیل نقشه‌های هواشناسی با فعالیت امواج سامانه بارشی بر جو منطقه امروز در ساعاتی از بعداظهر شاهد پوشش ابرهای جوششی و وزش باد نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای هستیم و همچنین در اغلب نقاط استان بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه از امشب تا صبح فردا با تقویت سامانه بارشی، میزان بارش‌ها افزایش می‌یابد عنوان کرد: برای تمامی نقاط استان لرستان رگبار باران و گاهی رعد و برق، در مناطق مستعد احتمال رخداد تگرگ و صاعقه پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: در ادامه فعالیت امواج ناپایدار در استان فردا در همه نقاط بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق انتظار می‌رود.

اکبری گفت: با توجه به ماهیت متغیر رگبارهای کوتاه مدت بهاری احتمال مخاطراتی از جمله مه آلودگی و کاهش دید، لغزندگی و اختلال در تردد جاده‌ای، ایجاد رواناب و آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و خشکه رودها وجود دارد.

وی تصریح کرد: خسارت به بخش‌های مختلف کشاورزی، خطر سقوط اشیاء، خسارت به برخی سازه‌های به ویژه سازه‌های سبک مانند گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی از دیگر مخاطراتی است که احتمال رخ دادن آن وجود دارد.

معاون هواشناسی لرستان با بیان اینکه از روز دوشنبه تا چهارشنبه جوی آرام و پایداری را پیش رو داریم اظهارداشت: پوشش جزئی ابر و گاهی افزایش سرعت وزش باد پدیده‌های غالب منطقه است و  نوسانات دمایی نیز طی ۴۸ ساعت آینده به تدریج کاهش می‌یابند.

انتهای پیام/