مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس لرستان گفت: هفته مقاومت فرصتی برای تبیین رشادت‌های رزمندگان است و با اجرای برنامه‌های مختلف باید نسل جدید را با ایثار و فداکاری رزمندگان بیشتر آشنا کرد.

به گزارش سفیرافلاک، سرهنگ محسن رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های هفته مقاومت در لرستان اظهارداشت: همزمان با هفته مقاومت و آزادسازی خرمشهر برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته شده که روز دوشنبه یکم خرداد ماه، برنامه گرامیداشت سالروز شهادت سردار شهید محمد بروجردی در شهرستان بروجرد اجرا می‌شود.

وی افزود: نشست دانشجویان و نخبگان دانشگاه و فرزندان ایثارگر و شاهد نیز در روز اول خرداد در دانشگاه لرستان برگزار می‌شود، همچنین همایش دختران ایثارگر، دیدار با خانواده شهدای امنیت، دیدار با خانواده شهدای عملیات غرور آفرین آزادسازی خرمشهر و نشست خبری با مهمان ویژه کشوری در سیمای لرستان از دیگر برنامه‌های اولین روز از هفته مقاومت در لرستان است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان تصریح کرد: جلسه شورای اداری و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، میز خدمت بنیاد شهید و امور ایثارگران، گرامیداشت سالروز عملیات‌های حاج عمران، آزادسازی خرمشهر و شهدای بمباران و رونمایی از تازه‌های نشر دفاع مقدس لرستان مهمترین برنامه‌های دومین روز از هفته مقاومت هستند.

رشیدی با بیان اینکه مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح روز چهارشنبه سوم خرداد ماه برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: آیین غبارروبی از قبور مطهر شهداء روز پنجشنبه چهارم خرداد ماه در مرکز استان و سایر شهرهای استان برگزار می‌شود.

وی گفت: آزادی خرمشهر با تلاش رزمندگان اسلام که روحیه خداباوری و جهادی داشتند صورت گرفت و از همین رو هفته اول خرداد که همزمان با سالروز آزادی خرمشهر است به عنوان هفته مقاومت نامگذاری شده و فرصتی است تا جوانان را بیشتر با رشادت‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس آشنا کنیم.

انتهای پیام/