معاون آموزشی وزیر بهداشت با اشاره به بومی سازی 70درصد از تکنولوژی های نوین آموزشی، بر توسعه کاربرد هوش مصنوعی در حوزه سلامت و تقویت تعامل بین صنعت و علوم پزشکی تاکید کرد.

به گزارش سفیرافلاک، ابوالفضل باقری فرد،معاون آموزشی وزیر بهداشت در نخستین کنگره کاربرد هوش مصنوعی در علوم پزشکی ضمن تقدیر از حضور پررنگ اساتید و دانشجویان در این کنگره عنوان کرد: سرعت کاربرد هوش مصنوعی در حوزه ها و زیرساخت های مختلف نظیر انرژی، حمل و نقل، صنعت توریسم و سلامت در دنیا بسیار چشمگیر است.

رئیس اولین کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی با بیان این مطلب که امیدواریم ارتباط بین صنعت و علوم پزشکی از هوش مصنوعی آغاز شود، افزود: امروزه کاربرد هوش مصنوعی در حوزه سلامت بسیار پیشرفت کرده و تا سال ۲۰۳۰ میلادی،  ۲۰۰ میلیارد دلار ارزش افزوده از این حوزه به دست می‌آید.

وی اظهار کرد: تنها نباید به تولید مقالات اکتفا کنیم بلکه باید هوش مصنوعی به صورت کاربردی در حوزه سلامت وارد شود و در تشخیص و درمان بیماریها از آن استفاده شود. 

 باقری فرد تصریح کرد: تاثیر هوش مصنوعی در حوزه پزشکی بسیار است، به طوری که این فناوری نوین توانسته زمان تشخیص و درمان بیماری‌ها را به دقیقه و ثانیه کاهش دهد. 
 
وی بیان کرد: هوش مصنوعی در کنار تجربیات اساتید، آینده پزشکی را متحول می‌کند و دانشگاه علوم پزشکی هوشمند پل ارتباطی بین وزارت بهداشت، دانشگاه‌های علوم پزشکی و وزارت علوم است. 
 
 توسعه کاربرد هوش مصنوعی در آموزش علوم پزشکی
 
باقری فرد خاطر نشان کرد: کاربرد هوش مصنوعی در آموزش هم افزایش یافته، ما شاهد استفاده از VR, AR و شبیه سازها هستیم و  70 درصد تکنولوژی‌های نوین در حوزه آموزش پزشکی بومی شده است. 
 
وی با اشاره به راه اندازی بیمارستان مجازی در دانشگاه علوم پزشکی ایران از پیگیری ایجاد پروژه‌های داروخانه‌های مجازی و یونیت دندان پزشکی خبر داد و عنوان کرد: امید است با استفاده از هوش مصنوعی، نیاز کشور در حوزه علوم پزشکی رفع و ارتباط بین صنعت و دانشگاه‌های علوم پزشکی هم تقویت شود‌؛ همچنین از ظرفیت‌های علمی در کنار هوش مصنوعی باید برای ارتقای خدمات سلامت استفاده بهره مند شد. 
 
نخستین کنگره هوش مصنوعی در علوم پزشکی از تاریخ ۲۷ لغایت ۲۹ اردیبهشت ماه در جزیره کیش در حال برگزاری است.

انتهای‌پیام/

  • منبع خبر : مهر